Wrzesień, wrzesień w naszej szkole, klasy pełne słońca …

W miniony czwartek w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021\2022, któremu przewodniczyła pani dyrektor Beata Smolarek. W szczególności spotkanie dedykowane było uczniom klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze szkołą oraz uczniom klas czwartych, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacyjny z nowymi wychowawcami. Pani dyrektor serdecznie przywitała dzieci i ich rodziców, a uczniowie klas trzecich przedstawili program artystyczny, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym punktem uroczystości było Pasowanie Siedmiolatków na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju. Jak tradycja nakazuje dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem sprawiła, że tradycji stało się zadość. Na koniec akademii zaprezentowała swój talent uczennica klasy 3c – Pola Myrda – która trenuje taniec ze świecącymi kulami imitującymi ogień. Występ oczarował całą publiczność. Widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, bijąc przy tym gromkie brawa. Po występie uczniowie pospieszyli do klas na wyczekane spotkania ze swoimi wychowawcami.
Żegnamy wakacje, czekamy z utęsknieniem na kolejne. Przed nami dziesięć miesięcy ciężkiej i solidnej nauki. Naszym uczniom życzymy samych sukcesów, a nauczycielom wytrwałości i satysfakcji z pracy.

Comments are closed.