Finał Mini Basket Ligi za nami

W sobotę 4 czerwca dziewczyny trenujące koszykówkę w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju zakończyły sezon Mini Basket Ligi.
W lidze uczestniczyło 5 drużyn. 4 klubowe : MKS Czechowice- Dziedzice, UKS Goruszka Jaworze, MOSiR Bochnia, ZSP Osiek i jedna szkolna biorąca udział tylko w sksach raz w tygodniu nasza drużyna z Goczałkowic-Zdroju.
Dziewczyny zagrały ostatnią kolejkę w turnieju finałowym, który odbył się aż 150 km. od Goczałkowic- Zdroju w Bochni.

W pierwszym meczu po bardzo dobrym i wyrównanym meczu nasze dziewczyny nieznacznie uległy zawodniczkom z Czechowic -Dziedzic.
W drugim meczu zagrały koncertowo wygrywając na zakończenie z drużyną z Osieka 10 punktami.
Koszykarki na zakończenie dostały dedykowany medal pamiątkowy oraz statuetkę dla drużyny.
MVP Turnieju czyli najlepszą zawodniczką drużyny z Goczałkowic- Zdroju, została jednogłośnie wybrana przez koleżanki z zespołu Dominika Młodzik, serdecznie gratulujemy.
Końcowy bilans wszystkich rozegranych meczów w lidze to 3 wygrane i 3 przegrane.
Biorąc pod uwagę, że dziewczyny są jedyną szkołą biorącą udział w lidze z klubami tym bardziej nastroje w drużynie są bardzo pozytywne.
Gratulujemy i cieszymy się z maksymalnego zaangażowania zawodniczek i dużej motywacji do regularnego treningu.
Cieszymy się, że wyniki nie stały się priorytetem za wszelką cenę i zrezygnowano z oficjalnej tabeli i klasyfikacji końcowej.
Przełożyło się to natomiast na fantastyczną atmosferę między dziewczynami a przyjaźnie pomiędzy zawodniczkami z różnych drużyn rozwijały się w ekspresowym tempie.
Dziś w finale można, było zauważyć, że wszystkie drużyny stały się jedną wielką koszykarską rodziną.
W tym roku to koniec rozgrywek międzyszkolnych a naszym zawodniczkom i trenerowi Piotrowi Dąbkowskiemu życzymy udanych wakacji i dobrych przygotowań do przyszłego sezonu.

Drużyna uczestnicząca w Mini Basekt Lidze w całym sezonie rozgrywkowym:

1. Maria Leśniak
2. Emilia Czysz