Gra Miejska

W dniu 21 maja 2022 roku (sobota) uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Katowicach. W ramach wyjazdu brali udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezjalnej w Katowicach i Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Celem głównym Gry Miejskiej było uczczenie pamięci św. Jana Pawła II z okazji Jego urodzin, gdzie w tym roku świętowałby 102 rocznicę. Ważnym celem tegorocznej gry była również pamięć o Ukrainie i modlitwa w intencji pokoju.
Z naszej szkoły uczniowie w sześciu grupach rozwiązywali zadania wiedzy o Janie Pawle II, Jego pielgrzymkach, a szczególnie tej do Ukrainy oraz rywalizowali w zadaniach sprawnościowych. Była to też okazja do integracji, jak i do zdrowej rywalizacji między szkołami.
Impreza przeprowadzona została a Parku Kościuszki w Katowicach.
Z uśmiechem na buziach w godzinach późno popołudniowych wrócili do Goczałkowic -Zdroju.
Gorąco pragniemy podziękować rodzicom za umożliwienie wyjazdu i opiekunom, którzy przejęli opieką nad uczniami w czasie podchodów na terenie parku.

Renata Gryzełko

Comments are closed.