Zawody Powiatowe w koszykówce dziewcząt

Zwycięstwem koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Pszczyny zakończyły się zmagania w Powiatowych Szkolnych Zawodach Igrzysk Młodzieży rozgrywanych w Goczałkowicach-Zdroju.

W finałowym spotkaniu ekipa z Pszczyny pokonała 31:8 reprezentację Szkoły Podstawowej z Czarkowa.

W meczu decydującym o 3 miejscu dziewczyny ze Szkoły Podstawowej z Kobióra wygrały jednym koszem (8:6) drużynę gospodarzy z Goczałkowic.

WYNIKI ZAWODÓW:

Półfinały

1. SP Czarków 14:12 (po dogrywce) SP 1 Goczałkowice
  2. SP 6 Pszczyna 32:4 SP Kobiór

Mecz finałowy

SP 6 Pszczyna 31:8 SP Czarków

Mecz o 3 miejsce

SP Kobiór 8:6 SP Goczałkowice

Drużyna zwycięska wystąpiła w składzie:

Świątek M, Orszulik M, Szwarnowiecka O, Stachera H, Bartnik N, Bienioszek A, Pudełko N, Gawęda Sonia

Po zakończeniu turnieju dziewcząt z rocznika 2007 i 2008 na parkiet wyszły koszykarki z rocznika 2009 i młodsze.

W zawodach wzięły udział: SP 2 Pawłowice, SP 4 Pszczyna, SP 6 Pszczyna i SP 1 Goczałkowice. Awans do zawodów rejonowych wywalczyły uczennice z Pawłowic zwyciężając we wszystkich swoich meczach.

W małym finale, gospodynie turnieju ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Goczałkowic, pewnie pokonały rówieśniczki z SP nr 6 z Pszczyny stosunkiem 24:6.

Całe zawody odbywały się w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze o czym świadczy sytuacja jaka miała miejsce w przewie pomiędzy meczami.

Wszystkie zawodniczki postanowiły spontanicznie wykonać na środku hali taniec „Belgijka”

Młodzi sportowcy otrzymali gromkie brawa od publiczności i ich opiekunów, a po reakcjach dzieci, było widać, że są szczęśliwe i spełnione mogąc wspólnie bawić się przy okazji rywalizacji sportowej.

Na zakończenie turnieju Dyrektor Szkoły Pani Beata Smolarek wręczyła kapitanom drużyn pamiątkowe dyplomy, gratulując zaangażowania i sportowej walki w duchu fair-play.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach za udostępnienie obiektu i pomoc w organizacji zawodów międzyszkolnych.

WYNIKI RYWALIZACJI:

Półfinały:

SP 2 Pawłowice 22:2 SP 1 Goczałkowice-Zdrój

SP 4 Pszczyna 10:3 SP 6 Pszczyna

FINAŁ:

SP 2 Pawłowice 25:3 SP 4 Pszczyna

Mecz o 3 miejsce:

SP 1 Goczałkowice 24:6 SP 6 Pszczyna

Drużyna zwycięska wystąpiła w składzie:

Wojtas L, Francuz G, Śmieja N, Wójcik L, Nowak M, Mikołajec M, Piech M, Stanclik J, Kwiatoń N , Szymczak O, Mrowiec O, Lapczyk A, Strzelczyk M, Kaszan A.

S.P.

Foto: Paweł Kanik