Dni otwarte szkoły

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. 31 marca w Szkole Podstawowej w Goczałkowicach – Zdroju odbyły się Dni Otwarte. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Dzieci po przekroczeniu progu szkoły zostały przywitane przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i rozpoczęło się zwiedzanie szkoły i sal lekcyjnych gdzie nauczyciele przygotowali różne ciekawe zajęcia.  Dzieciaki mogły uczestniczyć w zajęciach kodowania, edumatrix, logorytmiki, plastycznych, sportowych i świetlicowych. Nasi przyszli uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi, sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe i świetnie się bawić. Zabawy i śmiechu nie było końca. W czasie kiedy dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach rodzice na sali gimnastycznej mogli spotkać się z Panią Dyrektor Beatą Smolarek, specjalistami: pedagogiem, psychologiem, pielęgniarką  oraz przyszłymi wychowawcami klas pierwszych. Po krótkim spotkaniu na sali gimnastycznej rodzice podzieleni na grupy pod opieką przyszłych wychowawców mogli odwiedzić sale lekcyjne, stołówkę, bibliotekę, świetlicę oraz gabinety specjalistów. W trakcie oprowadzania nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców. Rodzice mogli obserwować jak ich pociechy uczestniczą w zajęciach. Wreszcie zmęczone, ale i szczęśliwe i pełne wrażeń dzieci wróciły do swoich rodziców. Dzieci z radością dzieliły się swoimi przeżyciami. Było to udane, pełne atrakcji i przeżyć wiosenne popołudnie.

Zespól Edukacji Wczesnoszkolnej