Akcja „Pomoc Ukrainie”

Nasza szkoła przyłącza się do akcji „Pomoc Ukrainie” organizowanej przez Ośrodek

Pomocy Społecznej w Goczałkowicach – Zdroju.
W dniach od 2 do 4 marca 2022r na terenie szkoły prowadzona będzie zbiórka rzeczy pierwszej potrzeby oraz artykułów spożywczych dla ludzi z terenów objętych wojną na Ukrainie.

Punkty zbiórki:
-budynek A- korytarz przy wejściu do sali gimnastycznej,
-budynek B-parter, obok sali 102.
Zbierane będą aktualnie najbardziej potrzebne, NOWE, NIEUŻYWANIE rzeczy:
1) środki higieniczne i kosmetyki: mokre i suche chusteczki, mydło, proszek do prania (mały gabaryt), płyn do prania, płyn do kąpieli, pasta do zębów, szczoteczki do zębów (manualne), papier toaletowy, podpaski, pampersy itp.
2) środki opatrunkowe: bandaże, plastry, kompresy, pieluchomajtki, koce termiczne itp.
3) artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia: konserwy mięsne, rybne, pasztety, makarony, kasze, ryż, olej, kaszki i słoiczki dla dzieci, mleko modyfikowane itp.
4) łóżka polowe- składane z materacami, dmuchane materace, koce, śpiwory, karimaty, pościele, prześcieradła.
Zebrane rzeczy zostaną przewiezione do OPS w Goczałkowicach- Zdroju.
Koordynatorem jest sekcja wolontariacka Samorządu Uczniowskiego, akcji przewodniczy Kamila Bienioszek, Jolanta Sobkowiak, Monika Iskrzycka, Grażyna Kwaśny, Daria Antonik.

Zachęcamy do wsparcia akcji „POMOC UKRAINIE” .

Koordynatorzy akcji:
Kamila Bienioszek, Jolanta Sobkowiak, Monika Iskrzycka,
Grażyna Kwaśny, Daria Antonik.