Powiatowe  zawody w pływaniu drużynowym.

W środę 27 października 2021 na pływalni Goczuś w Goczałkowicach – Zdroju odbyły się drużynowe zawody pływackie szkół podstawowych klas 3-6 – etap powiatowy. Przywitania  zawodników oraz otwarcia zawodów dokonała Pani dyrektor Szkoły podstawowej nr 1 Beata Smolarek. O mistrzostwo powiatu pszczyńskiego walczyły  po trzy drużyny dziewcząt i chłopców SP1 z Goczałkowic – Zdroju oraz SP 4 z Pszczyny. Każda z drużyn składała się z ośmiu zawodników po dwóch z każdego rocznika. Uczniowie klas trzecich i czwartych pływali w trzech stylach: dowolnym, grzbietowym i klasycznym na dystansie 50 m. Uczniowie klas piątych i szóstych pływali w czterech stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz delfinem na dystansie 50 m. Ostatnia konkurencją zawodów był bardzo ciekawy i zacięty wyścig 8x50m dowolnym w którym brali udział wszyscy zawodnicy z drużyny. Rywalizacja  wśród chłopców do przedostatniej konkurencji była bardzo wyrównana, gdzie pływacy z SP 4 Pszczyna prowadzili tylko dwoma punktami.  O zwycięstwie zadecydował ostatni wyścig sztafetowy gdzie górą okazała drużyna z SP 4 Pszczyna. Drużyna dziewcząt z Goczałkowic zajęła drugie miejsce za drużyną z SP 4 z Pszczyny. Na etapie rejonowym,  który odbędzie się w Pawłowicach zapowiada się więc ciekawa i zacięta walka o pierwsze miejsca zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, które premiowane są awansem na szczebel wojewódzki! Życzymy powodzenia!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji ogólnej:

Drużyny dziewcząt:

I miejsce- SP 4 Pszczyna 164 pkt.

II miejsce – SP 1 Goczałkowice – Zdrój 155 pkt.

Drużyny chłopców:

I miejsce- SP 4 Pszczyna 162 pkt.

II miejsce – SP 1 Goczałkowice – Zdrój 157 pkt.

Gratulujemy!!!

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju we współpracy z GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju. Szczególne podziękowania należą się kierownikowi, ratownikom basenu GOSiR, nauczycielom wychowania fizycznego z SP 1 w Goczałkowicach – Zdroju.

K.K.