SPOTKANIE Z POLICJANTEM – UCZNIOWIE KLAS 1-3.

Bezpieczeństwo dzieci to temat, który bardzo często poruszamy w naszej szkole. Dlatego 15 września na nasze zaproszenie, odwiedziła nas w szkole pani policjantka.

W ramach edukacji w tym kierunku, wszyscy uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w prelekcji, którą przygotowała dla nas Policjantka – sierż. szt. Ewelina Rojczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Podczas spotkania policjantka rozmawiał z dziećmi na różne zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem. Dzieci brały udział w pokazowych scenkach; jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jak zachować się w razie ataku wściekłego psa, bezpieczeństwo  na rowerze i hulajnogach oraz dowiedziały się dlaczego należy ściągać tornister podczas  jazdy samochodem w drodze do szkoły, dzieci dowiedziały się również jak zachować się podczas kontaktów z obcymi. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie zadawali pytania, a Pani Policjantka na każde pytanie odpowiadała cierpliwie i z uśmiechem. Dzieci klas pierwszych dostały drobny upominek w postaci odblaskowych opasek.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, my jako wychowawcy mamy nadzieję, że treści przekazane na pewno na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.

Wychowawcy klas 1-3

Comments are closed.