Szczęśliwej drogi już czas…

W piątek 25 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas ósmych. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Urzędu Gminy Goczałkowice – Zdrój, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, absolwenci naszej szkoły i żegnający ich uczniowie klas siódmych.

Jak tradycja nakazuje uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów krótkim programem artystycznym. Aby tradycji stało się zadość z głośników wybrzmiał polonez, w rytm którego zatańczyli uczniowie klas ósmych. Nasi absolwenci zaskoczyli nas ogromnie! Zainspirowani utworem Czesława Niemena Dziwny jest ten świat zaprezentowali układ taneczny nawiązujący do obecnej sytuacji ogólnoświatowej spowodowanej pandemią COVID – 19. Nie zabrakło także elementów zabawy. Absolwenci wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zatańczyli taniec belgijski – potocznie zwany Belgijką. Emocjom nie było końca!!!

Najważniejszym elementem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor Beatę Smolarek świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – w tym świadectw z wyróżnieniem – naszym uczniom. Nie obyło się bez podziękowań za działalność na rzecz szkoły dla rodziców, uczniów i nauczycieli, do których w ciepłych słowach zwróciła się pani Dyrektor.

Jak co roku naszym absolwentom zostały przyznane prestiżowe nagrody: Wójta Gminy Goczałkowice – Zdrój, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju oraz Najlepszego Absolwenta – Sportowca w kategorii dziewcząt i chłopców. Nagrody przyznano uczniom:

Agata Kubica – uczennica klasy 8b – Nagroda Wójta Gminy Goczałkowice – Zdrój

Łukasz Gamża – uczeń klasy 8c – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju

Oliwia Machalica – uczennica klasy 8b – Nagroda dla Najlepszego Absolwenta – Sportowca w kategorii dziewcząt

Jakub Kotas – uczeń klasy 8c – Nagroda dla Najlepszego Absolwenta – Sportowca w kategorii chłopców.

Wszystko odbywało się w podniosłej atmosferze pełnej pozytywnych emocji. Nie zabrakło chwili zadumy, nostalgii i wzruszeń! W dobrych nastrojach, z nadzieją i wiarą na lepsze jutro opuściliśmy mury szkoły. Absolwenci na zawsze, my na dwa miesiące zasłużonych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Comments are closed.