W Naszej Szkole odbył się egzamin na Kartę Rowerową.

2 czerwca 2021 roku 80 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową.
W pierwszej kolejności musieli się zmierzyć z częścią teoretyczną i testem składającym się z 25 pytań. Po raz kolejny w naszej szkole egzamin z części teoretycznej odbył się na platformie internetowej. Uczniowie zalogowali się na swoje konta na szkolnej platformie Moodle i tam rozwiązali egzamin dotyczący elementów kodeksu ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Kto udzielił prawidłowej odpowiedzi na co najmniej 20 pytań mógł podejść do części praktycznej egzaminu – czyli jazda po przygotowanym torze, oczywiście w kasku. Trzeba było zaprezentować m.in.: obsługę roweru, umiejętność wsiadania na rower, utrzymania równowagi podczas jazdy, umiejętność utrzymania się na swoim pasie ruchu i swoim torze jazdy, umiejętność zasygnalizowania wykonania manewru (np. przy skręcaniu: obrót głowy w celu sprawdzenia bezpieczeństwa, wyciągnięcie ręki, dwie ręce podczas manewru na kierownicy), odpowiednie ustawienie do skrętu w lewo z drogi jednokierunkowej, umiejętność zasygnalizowania opuszczenia ronda, prawidłowe zatrzymanie (zahamowanie) przed linią STOP.
Pogoda dopisała, było słonecznie i bez deszczu, co umożliwiło nam przeprowadzenie bez problemów obu części egzaminu.
Uczniowie dokument Karty Rowerowej otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem.

W sprawnym przeprowadzeniu egzaminu pomagali nam: Pan Janusz Młodzik, Pan Piotr Jarosz oraz funkcjonariusze Powiatowej Policji w Pszczynie: sierż. Jadwiga Śmietana oraz st. sierż. Przemysław Biela, za co jeszcze raz bardzo im dziękujemy!

Termin egzaminu poprawkowego planowany jest 15 czerwca, oby pogoda dopisała.
Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania i zaangażowania, a tym którym zabrakło malutko do uzyskania karty rowerowej, zapraszamy 15 VI 2021 r.

Koordynator karty rowerowej: Barbara Wąsik

Comments are closed.