Wf online z mistrzynią świata!

14.05 w ramach lekcji online uczniowie klasy 4c mieli okazję porozmawiać z wielokrotną mistrzynią świata we freedivingu, panią Magdaleną Solich- Talandą. Freediving to mało popularna ale dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa polegająca na nurkowaniu na wstrzymywanym oddechu. Podczas zanurzenia, nurek nie używa akwalungu.

Pani Magda szczegółowo wyjaśniła naszym uczniom, w jakich konkurencjach startuje i na czym one polegają. Uczniowie podczas zdalnej lekcji mieli również okazję zobaczyć niezwykle ciekawe filmiki z zawodów i treningów zawodniczki. Mistrzyni pokazała nam również swoje zdobyte medale i zdradziła tajniki swoich sportowych osiągnięć. Wielokrotnie podkreślała, że odnoszone sukcesy to efekt wytrwałej pracy, pokonywania swoich słabości i ograniczeń. Zaznaczyła także, jak istotny wpływ ma podejmowana aktywność fizyczna na organizm każdego człowieka, zachęcając w ten sposób do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów tabletów. W końcowej części lekcji, dzieci miały możliwość zadawania pytań Mistrzyni.

Lekcja z udziałem tak wysokiej klasy zawodniczki była dla wszystkich ogromnym wydarzeniem i na długo zapadnie nam w pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Solich- Talandzie, za miłe, niezwykle interesujące spotkanie. Życzymy jak najwięcej sportowych sukcesów!

Joanna Dziedzic