CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

„Książki w nieszablonowy sposób rozwijają wyobraźnię.
Wspólnie przenosimy się w inny świat. Wierzę, że czytanie ciekawych,
wciągających historii pomaga zapomnieć o kłopotach, a nawet chorobie.”

Edyta Jungowska – aktorka, ambasadorka Fundacji ABCXXI

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” świętuje w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. Celem akcji jest między innymi zachęcenie rodziców i wychowawców do czytania dzieciom przez co najmniej 20 minut dziennie. Codziennie!

Już od wielu lat w naszej szkole kwiecień jest miesiącem, w którym organizujemy spotkanie z książką. Zapraszamy znanych artystów do czytania dzieciom na żywo lub przygotowujemy z uczniami programy artystyczne na podstawie dzieł literackich. Tym razem nasi nauczyciele postanowili sami zaprezentować fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”.

„Detektyw Pozytywka”, to jeden z utworów wpisanych na Złotą Listę książek polecanych przez Fundację ABCXXI. Zajmuje także miejsce w kanonie lektur szkolnych na etapie edukacji wczesnoszkolnej.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań sześciu zagadek, jakie stanęły przed niezwykłym bohaterem – właścicielem agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Zachęcamy też do samodzielnego zapoznania się z całym tekstem lektury. W książce można znaleźć rozwiązania tych, oraz wielu innych zagadek, które rozwikłał detektyw Pozytywka.

Rozdział 1 – zobacz

Rozdział 6 – zobacz