KÓŁKO REGIONALNE

Zajęcia kółka regionalnego realizowane są w naszej szkole od 2004r i skierowane do uczniów klas młodszych.
Program zajęć obejmuje przybliżenie folkloru Ziemi Pszczyńskiej, muzyki i tańca, stroju śląskiego, gwary, wybranych tradycji ludowych oraz dawnych zabaw małych Ślązaków.
Zespół regionalny reprezentuje szkołę podczas uroczystości szkolnych oraz imprez środowiskowych. Zespołowi akompaniuje pan Grzegorz Paszek. W naszych działaniach wspiera nas również pani Danuta Abramowicz – Heczko z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.
W obecnej sytuacji związanej z pandemią uczniowie nie mogą zaprezentować się w środowisku szkolnym i lokalnym, dlatego zapraszamy do obejrzenia krótkiego występu uczestników naszego zespołu.

Gabriela Król, Katarzyna Sekta