Maraton Pisania Listów 2020

Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone[…]
Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce
Listy szare, białe, kolorowe…”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju pod opieką K. Bienioszek, M. Iskrzyckiej, J. Sobkowiak włączyli się w akcję Amnesty Intenational „Maraton Pisania Listów”, by ratować osoby walczące o prawa człowieka z 9 państw.

W związku z bieżącą sytuacją pandemiczną w tym roku Maraton został zorganizowany w innej formie. W dniach 8-11 grudnia uczniowie z klas 7 i 8 sekcji wolontariackiej wraz z uczennicami klas młodszych pisali listy w domu.

W całej akcji wzięło udział 14 uczniów , którzy łącznie odręcznie napisali 165 listów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę, za włączenie się w tę szlachetną inicjatywę, za poświęcony dla drugiego człowieka swój wolny czas, który musieli połączyć z nauka zdalną.

Zachęcamy inne osoby do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów w przyszłym roku.