22 października 2020 Ślubowanie klasy pierwszej oraz pasowanie na ucznia.

W czwartek 22 października 2020 roku Naszej Szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej czeka z wielką niecierpliwością na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Na ceremonię przybyła zaproszona Pani Dyrektor Beata Smolarek.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęło się wystąpieniem Pani Dyrektor, która skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem na uczniów, którego dokonała Dyrektor Beata Smolarek w asyście Wychowawczyń. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od Rady Rodziców i słodkości od koleżanek i kolegów z klas 3. Dzieci świętowały w swoim gronie przy poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.

Do grona społeczności szkolnej wstąpiły dzieci z klas 1 a, 1 b, 1 c. Całą uroczystość uwiecznił dla nas zaproszony fotograf Pan G. Kopeć „FG Studio”.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Wychowawcy klas pierwszych

Izabela Kowalska 1 a