Drodzy Rodzice!

Od 25 maja br. Ministerstwo Edukacji Narodowej przywraca możliwość organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy, a nie posiadają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki w tym czasie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim mają zapewnić dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomóc w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19. Wytyczne GIS zamieszczone zostały w „Pliku do pobrania”.

W dalszym ciągu utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej w formie kształcenia zdalnego, zarówno dla uczniów, których rodzice i opiekunowie zdecydują się na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole, jak i dla uczniów pozostających w domach.

To oznacza, że uczniowie poza zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi w szkole mają obowiązek realizacji nauki w domu z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

To rodzice decydują czy ich dzieci wrócą do szkoły na zajęcia opiekuńcze od 25.05.2020 r.

Bardzo proszę, abyście Państwo kierując się dobrem swoich dzieci, ich bezpieczeństwem, bezpieczeństwem pracowników szkoły oraz bezpieczeństwem społeczeństwa lokalnego, podjęli decyzję w sprawie wysłania dziecka do szkoły bądź pozostawienia dziecka w domu.

Proszę o podjętej decyzji o posłaniu dziecka na zajęcia opiekuńcze poinformować bezpośrednio sekretariat szkoły (tel. 322127189) do 20.05.2020 r. Informacja ta jest bardzo istotna ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania szkoły, na ewentualność przyjęcia dzieci w nowych, epidemicznych warunkach.

Brak informacji od rodzica do 20 maja 2020 r. traktować będę jako brak woli wysłania dziecka do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Beata Smolarek