SZKOLIMY SIĘ, DZIELIMY WIEDZĄ I WYGRYWAMY! – NAUCZYCIELE SP NR 1

Tak w skrócie można opisać uczestnictwo nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1 w XIII Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Ustroniu organizowanym przez magazyn „TIK w Edukacji”.

Wicedyrektor szkoły/nauczyciel informatyki Pani Agnieszka Niwińska, nauczyciel biologii Pani Jolanta Sobkowiak oraz nauczyciel chemii Pani Kamila Bienioszek w dniach 6-7 grudnia 2019 r. wzbogacały swoją wiedzę biorąc udział w wykładach cenionych edukatorów oraz w warsztatach prowadzonych przez uznanych praktyków. Celem pakietu szkoleń było zaprezentowanie kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań TIK dla szkół. „Cyberprzemoc, patotreści w Sieci – szkodliwe wzorce dla dzieci i młodzieży”, „Druk 3D w szkole – uczniowski projekt „Szczęście z plastiku””, „VR – immersyjne nauczanie. Pokaz możliwości zastosowania zestawu VR w edukacji”, „Wykorzystaj potencjał Windows Ink na monitorach interaktywnych” – to tylko niektóre ciekawie zaprezentowane zagadnienia.

Zlot był również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie świadomego stosowania technologii w procesie edukacyjnym.

W programie zlotu przewidziano warsztaty i zadania do wykonania przez uczestników, co zaowocowało zajęciem I miejsca i wygraniem głównej nagrody dla szkoły – WYCIECZKI DLA CAŁEJ KLASY (40 osób) DO HISTORYLANDU w Krakowie! Kto pojedzie na wycieczkę, jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne – będą to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1.

Udział w ogólnopolskim zlocie jest jedną z form doskonalenia nauczycieli. Dziękujemy Wójtowi Gminy i Dyrektorowi Szkoły za umożliwienie uczestnictwa w projekcie.

Agnieszka Niwińska, Jolanta Sobkowiak, Kamila Bienioszek