„Rodzinne kolędowanie” w Szkole Podstawowej nr 1

Pomódlmy się w Noc Betlejemską

w noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko nam się rozplątało

węzły, konflikty i powikłania.

12 grudnia już po raz trzeci społeczność goczałkowicka zgromadziła się na świątecznym koncercie  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Bardzo się cieszymy, że zaproszeni goście i licznie przybyli rodzice znaleźli czas na „Rodzinne kolędowanie”. Koncert z pewnością był okazją, by wyciszyć myśli, wsłuchać się w odgłos naszej duszy i podumać nad Miłością, która niebawem narodzi się w Betlejem i w naszych sercach…

Tegoroczne przedświąteczne spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów. Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać tradycyjnych kolęd oraz utworów muzycznych i lirycznych związanych z Bożym Narodzeniem. Mogliśmy także podziwiać występy taneczne i pokazy gry na różnych instrumentach do świątecznych melodii. Występ tak wielu grup zawsze jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym, „jazdą figurową na bardzo śliskim lodzie”, na którym nietrudno o potknięcie. W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć obecność na scenie dwóch solistek: Laury KarolakOlgi Sobiela, których nazwiska złośliwy chochlik wyciszył w trakcie prezentacji.

Wspólne kolędowanie było także okazją do zaprezentowania się uczniów i grup, które działają w ramach współpracy szkoły z zaprzyjaźnionymi instytucjami, czyli m.in. Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej. Szczególnie miło, że wśród występujących pojawili się także nasi absolwenci „dla których zawsze będzie wolne miejsce przy stole…”, jak zapewniali prowadzący.

Rodzinnemu kolędowaniu towarzyszyły przygotowany przez Radę Rodziców kiermasz ciast i ciasteczek oraz świąteczna loteria, nad którą czuwali nauczyciele  świetlicy szkolnej.

Występy dzieci, magiczna dekoracja, ukochane melodie i ważne słowa przyczyniły się do radosnej atmosfery, przedświątecznych wzruszeń i  wierzymy, że każdy wracając do domu z dziecinnym entuzjazmem odliczał już dni do tej wyjątkowej nocy, w której „gasną wszelkie spory”.

Na koniec głos zabrali Pani Dyrektor B. Smolarek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan T. Lazarek, którzy podziękowali za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu koncertu występującym, ich opiekunom oraz organizatorom, a także złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenie – zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

M.Major

fot. Paweł Kanik