Lekcja w kinie

17 października br. chętni uczniowie z klas VIII i III gimnazjum wyjechali do Multikina w Czechowicach-Dziedzicach na lekcję w kinie.

Lekcję prowadził aktor, który omówił nam temat: ,,Z książki na wielki ekran”. Dowiedzieliśmy się, na czym polega różnica między ekranizacją a adaptacją. Prowadzący powiedział nam, ile trwałby film (np. „Harry Potter”), gdyby były uwzględnione w nim wszystkie szczegóły z książki(16h). Dowiedzieliśmy się również, że niektóre sceny z książki mogą zostać pominięte w filmie i dodane w dodatkach na DVD.

Reżyser może dodawać i usuwać niektóre wątki i postacie, a także zmieniać ich charakter.

Filmy mogą powstawać na podstawie: książek, komiksów, gier komputerowych, musicali i słuchowisk radiowych.

W drugiej części lekcji oglądaliśmy film pt. ,,Siedem minut po północy”. Na początku wydawało nam się, że to będzie horror lub film ze strasznymi scenami. W końcu okazało się, że to film ciekawy i naprawdę bardzo wzruszający.

Podsumowując, wycieczka udała się i mamy nadzieję, że takich lekcji będzie więcej.

Noemi, Emilia, Olivier

Wypowiedzi uczniów klasy III gimnazjum:

„Lekcja mi się bardzo podobała, poszerzyłem swoją wiedzę o nowe zagadnienia związane z filmem. Film końcowy był ciekawy i wzruszający”.

„Lekcja w kinie w tym roku bardzo mi się podobała. Było w niej zawartych  dużo ciekawych informacji. Film był wzruszający i wzbudzał dużo pozytywnych emocji”.

„Lekcja w kinie została świetnie zorganizowana, bardzo podobają mi się tego typu lekcje, są ciekawie przedstawione i można się wiele dowiedzieć. Mam większą świadomość, jak zostały stworzone pewne sceny w filmach. Film połączony z lekcją również był ciekawy i docierał do adresata.”