Szkolny Dzień Misia

Wyjątkowo szary ponury deszczowy dzień jakim był piątek 26 listopada br. ubarwiły  i rozweseliły w naszej szkole sympatyczne kolorowe pluszowe misie, które dzieci przyniosły na lekcje. Spotkać też można było w tym dniu uczniów, których ubiór nawiązywał do wyglądu bohatera dnia- uczniów w maskach, uszkach, futerkach… Jak co roku obchodziliśmy bowiem Szkolny Dzień Misia.

Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej nie mogliśmy wspólnie spotkać się i bawić na sali gimnastycznej, ale za to każda z klas I- III świętowała w swoim gronie. Wstępem do zabawy było odtworzenie występu artystycznego przygotowanego i nagranego przez uczniów klasy 2b. Dzieci przybliżyły swoim koleżankom i kolegom z klas młodszych historię powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia, w rymowanych wierszykach opowiedziały o pluszowych przytulankach i zaprezentowały piosenkę „Pluszowe niedźwiadki”. Później w poszczególnych klasach były różnorodne atrakcje: interaktywny test z wiedzy o historii Dnia Misia, memory i „misiowa” krzyżówka. Były kolorowanki, rysowanie, malowanie farbami, gry i nauka kodowania. Wszystko tematycznie związane z misiem. Dzieci bawiły się i fotografowały z misiami, tańczyły w rytm znanych piosenek i słuchały czytanych fragmentów książek o misiach. Pierwszaki przypomniały sobie przygody „Misia Uszatka”, drugoklasiści śledzili losy niesfornego misia opisane misiową łapką trzymającą pióro w „Pamiętniku Czarnego Noska”, a trzecioklasiści poznawali „Paddingtona”.

Niewątpliwym urozmaiceniem Święta Misia było wręczenie nagród i wyróżnień w Szkolnym Konkursie Plastycznym pn. „Ja i mój miś”. Okolicznościowe dyplomy uczestnikom konkursu, których prace zwróciły uwagę jury pomysłowością i estetyką, a jednocześnie zgodne były z tematem konkursu, wręczała Pani wicedyrektor Agnieszka Niwińska, która również prezentowała na swoim ubraniu podobiznę pluszowego niedźwiadka. Wspaniałe upominki ufundowane przez Radę Rodziców dla najbardziej kreatywnych uczniów przekazywała swoim kolegom i koleżankom Hania, uczennica klasy pierwszej ubrana w misiowy strój.

Listopadowy dzień, w którym słowo „miś” wielokrotnie odmieniano przez wszystkie przypadki był w naszej szkole bardzo radosny.

E.B.

Comments are closed.