„Szczęśliwej drogi już czas…”- pożegnanie roku szkolnego.

W tym roku szkolnym „po raz ostatni zadźwięczał dzwonek” trochę szybciej niż zwykle bywało, bo już w środę – 19 czerwca. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było jednak wyjątkowe nie tylko ze względu na datę, ale przede wszystkim dlatego,że żegnaliśmy aż 2 roczniki równocześnie – uczniów klas VIII oraz gimnazjalistów.

Najpierw swoje świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za 100% frekwencję otrzymali uczniowie klas I-VII, następnie świadectwa ukończenia szkoły odebrały klasy VIII SP oraz III Gimnazjum.

Uroczystą akademię swoją obecnością zaszczycili  zaproszeni goście: Wójt Gminy – Pani G. Placha,  Przewodniczący Rady Gminy- Pan T. Lazarek, Kierownik Wydziału Oświaty Pan K. Turoń, Przewodniczący Rady Rodziców- Pani E. Serafin i Pan A. Maćkowski oraz licznie przybyli Rodzice.

Kwiaty, podziękowania za wspólny rok nauki i pracy, wręczanie świadectw, listów gratulacyjnych i nagród okolicznościowych przeplatane były występami muzycznymi oraz tanecznymi przygotowanymi przez uczniów klas: IV i VII. Do przedstawienia włączyli się także absolwenci, przygotowując występ-niespodziankę. Uczniowie klas najstarszych chcieli się z nami pożegnać i na poważnie, i na wesoło. Mogliśmy ich podziwiać w dwóch odsłonach: jako dostojnych tancerzy: poloneza czy walca, ale także w roli tancerzy rozrywkowych.

W tej uroczystej chwili podsumowań nie zabrakło podziękowań i pięknych kwiatów. Pani Dyrektor B. Smolarek w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę, że po 20 latach ponownie żegnamy absolwentów klas ósmych i po 20 latach żegnamy ostatniego – 1551 absolwenta gimnazjum.W tym ostatnim dniu szczególnego roku szkolnego Pani Wójt podziękowała wszystkim za dobrze wykorzystany czas, aby posiąść wiedzę, za sprawne zarządzanie szkołą oraz codzienną pracę i serce nauczycieli, którzy starali się jak najlepiej przygotować swoich uczniów na dobrych mieszkańców i ludzi. Tegoroczni absolwenci wdzięczność skierowali zaś do swoich nauczycieli za to, że pokazali im zasady prawdziwego człowieczeństwa, wskazali mapę i najlepsze życiowe drogowskazy.  Dla kończących szkołę dzień zakończenia jest równocześnie początkiem nowej, jeszcze nieodkrytej drogi, dlatego wszyscy życzymy jej Wam – Drodzy Absolwenci – szczęśliwej…”Szczęśliwej drogi już czas”!

Tradycyjnie podczas obchodów zakończenia roku szkolnego nastąpił również  moment wręczenia nagród dla najlepszych absolwentów w różnych dziedzinach. W związku z podwójnym rocznikiem absolwentów nagrody także zostały przyznane oddzielnie: w klasach ósmych i gimnazjalnych. Absolwentami Roku zostali wśród klas VIII: Albert Mastrowski i Tymoteusz Młodzik, w oddziałach gimnazjalnych: Patrycja Kozik i Lidia Pająk. Najlepszymi sportowcami okazali się Weronika Bolek i Michał Ploch oraz Alicja Wandzel i Kacper Furtok.

Pani Dyrektor Beata Smolarek wręczyła swoje wyróżnienie. Nagrodą Dyrektora Szkoły- za godną postawę, pracę nad sobą w zdobywaniu wiedzy i pokonywaniu trudności – zostali uhonorowani uczniowie: Oliwier Kocek i Natalia Larysz.

Po zakończonej uroczystości cała społeczność szkolna udała się na zasłużony wypoczynek, zatem udanych, słonecznych, a zarazem bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!