„Z koszykarskich szkolnych parkietów”

29 maja zakończyliśmy Szkolną Ligę Koszykówki 3×3 Dziewcząt. Poziom rozgrywek stale rośnie z uwagi na dużą liczbę regularnie trenujących dzieci na zajęciach pozalekcyjnych jak również w zaprzyjaźnionym klubie MKS Czechowice-Dziedzice. Sezon ligowy rozpoczął się w połowie września a rozgrywki były podzielone na trzy części. W pierwszej, 10 drużyn złożonych z dziewczynek z klas od 4-8 rozgrywało mecze systemem „każdy z każdym”. W drugiej części sezonu nastąpił podział na dwie grupy: mocniejszą i słabszą. Od stycznia do marca w każdą środę po lekcjach dziewczynki rywalizowały w obu grupach walcząc o jak najwyższą pozycję w tabeli dającą dobre rozstawienie przed najważniejszą częścią sezonu czyli play-offami. W decydującym rozdaniu, do którego awans wywalczyło 8 zespołów (po 4 najlepsze z grup) zagrano już systemem pucharowym (przegrywający odpada) wyłaniając mistrza ligi. W tej ostatniej odsłonie byliśmy świadkami wielu emocji i zaciętej walki pod koszem do ostatniego gwizdka. W meczu o 1 miejsce zespół „Siostry” pokonał w samej końcówce drużynę Robaczki 10:9 przegrywając do przerwy 2:5. Emocji nie zabrakło również w małym finale imprezy ( mecz o 3miejsce) w którym drużyna Kaczek pokonała 1 koszem zespół Team Arbuzik.

Równolegle do rozgrywek ligowych organizatorzy ( nauczyciele wf) postanowili przeprowadzać co tydzień konkursy rzutów osobistych do kosza dla wszystkich chętnych. Najlepsza zawodniczka, która po 4 rundach prowadziła w klasyfikacji otrzymywała statuetkę „zawodnika miesiąca”. W tym roku szkolnym najskuteczniejszym strzelcem w rzutach osobistych została uczennica klasy 5a Natalia Czenczer. Drugie miejsce wywalczyła Zofia Hamerlak (6b) a trzecie Małgorzata Okręta (6c).

Ostatnim akcentem sezonu 2023/2024 w koszykówce 3×3 był Puchar Ligi , który organizatorzy przeprowadzili przy okazji rozdania nagród. Jak to w Pucharach bywa niespodzianek nie brakowało i tym razem ,czego dowodem była świetna forma zespołu „ Smakoszy”. Zespół ten prowadził w finałowym meczu różnicą 1 pkt na 2sek przed końcem i wtedy to fantastycznym rzutem za 2 pkt popisała się Anastasiia Ishchenko ,zapewniając swojej drużynie (Siostry) zwycięstwo w Pucharze Ligi. Ogromne gratulację dla zwycięzców jak również wszystkich pozostałych uczestników rozgrywek za włożony wysiłek i ducha walki.

SKŁADY DRUŻYN:

1 miejsce : SIOSTRY ( M.Leśniak, A. Ishchenko, W.Biedrawa, J.Biedrawa, R.Biedrawa)

2 miejsce : ROBACZKI ( M.Głąb, Z.Hamerlak, K.Setla, K.Setla)

3 miejsce : KACZKI ( A.Rajwa, K.Herma, E.Fijak, J.Żurek, K.Hromińska)

4 miejsce : TEAM ARBUZIK ( E.Mikolajec, P.Wysocka, M.Okręta, K.Mizera)

PUCHAR LIGI: SIOSTRY

2 miejsce : SMAKOSZE ( E.Czysz, O.Sobiela, N.Weiner,N.Brudek)

Bardzo dziękujemy włodarzom Gminy Goczałkowice-Zdrój za finansowanie naszego projektu na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez Sport” dzięki któremu uczniowie z naszej szkoły mogą aktywnie, bezpiecznie i przede wszystkim zdrowo spędzać swój wolny czas.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Smolarek, Panu Kierownikowi Radosławowi Jeleniowi oraz Pawłowi Kanikowi za pomoc i współpracę w tym przedsięwzięciu. Realizatorami i pomysłodawcami Szkolnej Ligi Koszykówki 3×3 byli w tym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego Joanna Dziedzic, Sławosz Pękała oraz Piotr Dąbkowski.

S.P.