Ogólnopolski konkurs wzrostu kryształów

W okresie marzec – maj Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego organizował ( po raz kolejny) ogólnopolski konkurs wzrostu kryształów.

Polska szczyci się się bogatymi tradycjami związanymi z otrzymywaniem monokryształów. Metodę ich hodowli opracował profesor Jan Czochralski, światowej sławy polski uczony, wybitny wynalazca, metalurg, krystalograf. Celem  konkursu było rozbudzenie zainteresowania niezwykłym pięknem świata kryształów  oraz popularyzacja w środowiskach szkolnych wiedzy na temat wzrostu kryształów i krystalografii.

Z trudami hodowli monokryształów zdecydowali się zmierzyć uczniowie klas ósmych: F.Blokesz, J.Czyż, M.Głąb, D.Kijek N.Kubański oraz uczniowie klas siódmych : R.Kubański, A.Dzida, M.Leśniak.

Wyniki ich pracy możemy podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.