Wyjście w plener do pokazowych ogrodów Kapias

Zawsze z pewnym takim podekscytowaniem uczniowie klasy 7B wraz z wychowawcą czekają na wyjście w plener do pokazowych ogrodów Kapias. Udało nam się zrealizować lekcje przyrody w ramach zajęć szkolnych 17 marca.

Pani Katarzyna Kapias oprowadziła nas po ogrodach i opowiedziała o budzącej się wiosennej przyrodzie. Zaciekawiła nas historią skąd się wzięły tulipany w Holandii i czym była gorączka tulipanowa, kto i po co zostawia malowane kamienie tzw. przechodnie w miejscach, które odwiedza. Popularne krokusy to inaczej szafrany, z których pyłku – potrzeba około 15 000 sztuk kwiatów – uzyskuje się najdroższą przyprawę świata. Zaskoczył nas pokarm dla owadów wiszący na drzewach w kształcie wieńców.

Na koniec mogliśmy spróbować przysmaku Holendrów czyli frytek z majonezem…

Napełnieni pozytywną energią miejsca, które odwiedziliśmy, na pozostałe zajęcia w tym dniu wróciliśmy do szkoły.

Wdzięczni jesteśmy Pani Katarzynie za zaproszenie do ogrodów i piękne przewodnictwo w nich, a Dyrektor szkoły za możliwość realizacji nieszablonowych lekcji.

KS