„π – Piękna liczba”

W dniu 16 marca 2023 roku  odbyły się w naszej szkole obchody Święta Liczby Pi pod hasłem: „Pi – Piękna liczba”.

Zadaniem chętnym uczniów było wykonanie symbolu liczby Pi w dowolnej formie plastycznej. Dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą: pojawiły się kolorowe plakaty, wierszyki, oryginalne makiety wykonane z różnych tworzyw. Furorę zrobił tort i chleb w kształcie liczby Pi. Prace uczniów można podziwiać na wystawach zorganizowanych na korytarzach szkolnych.

W ramach tego dnia odbył się także Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”, w którym brało udział 78 uczniów. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą, ale także logicznym i abstrakcyjnym myśleniem. Każdy z uczniów dostał nagrodę w postaci układanki przestrzennej. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki!

W tym dniu uczniowie  mieli również  okazję stworzyć  przestrzenne, kolorowe rozwinięcie dziesiętne liczby Pi wykorzystując do tego długopisy 3D zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Więcej szczegółów w fotorelacji poniżej …