96. Światowy Dzień Misyjny

W niedzielę, 23 października obchodzony był w Kościele 96 Światowy Dzień Misyjny. Tegoroczne obchody tego dnia oraz następującego po nim tygodnia misyjnego odbywały się pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Jest to szczególny czas budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Z pomocą najuboższym i tym wszystkim z krajów misyjnych na całym świecie, którzy nie znają jeszcze Ewangelii przyszli uczniowie naszej szkoły. W środę 26 października tego roku w godzinach popołudniowych w parafii św. Jerzego w Goczałkowicach uczniowie klas drugich i trzecich stali się małymi pomocnikami misjonarzy i świadkami Pana Jezusa. Ubrani w kolorowe chusty oznaczające poszczególne kontynenty utworzyli wokół ołtarza żywy różaniec, w którym każdy uczeń był jednym z paciorków. Kolor żółty oznaczał kontynent azjatycki, niebieski – Oceanię, biały – narody europejskie, czerwony – Amerykę i zielony – kraje afrykańskie. Każdy uczeń odmawiając jedno „Zdrowaś Maryjo” pragnął przyjść z pomocą misjonarzom i dzieciom z krajów misyjnych. Poszczególne dziesiątki były wzbogacone rozważaniem i komentarzem do danej tajemnicy. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i otwarte serca dzieci i ich rodziców, którzy byli przykładem dla innych w pomocy dla swoich rówieśników na całym świecie.

s. Sabina Doktór