14 października Dzień Edukacji Narodowej

Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean.

Isaac Newton

 

14 października br. obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty utworzonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział nauczyciele, nauczyciele – seniorzy, pracownicy administracji i obsługi, władze gminy Goczałkowice – Zdrój, przedstawiciele Rady Rodziców oraz wszyscy uczniowie.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Beata Smolarek. Przywitała serdecznie zaproszonych gości i podkreśliła, że 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty, nie tylko nauczycieli! Dzień ten był okazją do wyróżnienia Nagrodą Dyrektora nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze, w tym za wysoki wynik z Egzaminu Ósmoklasisty, za pracę wychowawczą w okresie I i II etapu kształcenia oraz za pracę na rzecz promocji szkoły.

Pani wójt Gabriela Placha i przedstawicielki Rady Rodziców złożyły na ręce pani Dyrektor wiązanki kwiatów i życzenia z okazji święta. Natomiast pani Dyrektor wręczyła symboliczny klucz do wrót szkoły nowej przewodniczącej Szkolnego Samorządu Uczniowskiego – Zuzannie Szczepek.

Po części oficjalnej wysłuchaliśmy oryginalnego montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Swoje możliwości zaprezentował zespół regionalny, zespół wokalny oraz recytatorzy z klas szóstych. Aktorzy – amatorzy z klasy 6a w nieco humorystycznym stylu zaprezentowali różne typy nauczycieli.

Na koniec wszyscy pracownicy szkoły oraz nauczyciele – seniorzy otrzymali życzenia i upominki przygotowane przez uczennice należące do sekcji dekoracyjnej Samorządu Uczniowskiego.

Więcej w fotorelacji poniżej!

Comments are closed.