Mini Basket Liga Koszykówki w Goczałkowicach- Zdroju

W sobotę 26 marca odbyła się kolejka Mini Basket Ligi, w której wzięły udział drużyny z pięciu miejscowości. Na hali w Goczałkowicach- Zdroju, rywalizowało aż 65 koszykarek z Bochni, Jaworza, Czechowic- Dziedzic, Osieka i Goczałkowic- Zdroju.

Turniej odbywał się w bardzo dobrej atmosferze a celem nie były za wszelką cenę wyniki a dobra zabawa i rywalizacja fair-play. Dziewczyny w przyjaznej atmosferze rozegrały swoje mecze i wszystkie zakończyły turniej z uśmiechem na twarzy. Zrezygnowano z klasyfikacji końcowej co jest coraz częstsze w sporcie dziecięcym dla wzbudzenia jeszcze większej motywacji do regularnego uprawiania sportu i rekreacji ruchowej.

Następne kolejki odbędą się w maju i nasze dziewczyny udają się do Bochni i Osieka. Cieszymy się z faktu, że dziewczyny trenują koszykówkę z pełnym zaangażowaniem i ich celem jest podnoszenie swoich umiejętności. W ślady za nimi idą młodsze dziewczyny, które trenują zarówno w 3 klasie jak i w czwartej.

W organizację turnieju zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju, Piotr Dąbkowski i Sławosz Pękała oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach- Zdroju, w osobach Paweł Kanik i Radosław Jeleń.

Dziś drużynę goczałkowicką reprezentowały :

1. Maria Leśniak
  2. Emilia Czysz