XVIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki  w Pawłowicach

28 września nasza reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w towarzyskim turnieju koszykówki w Pawłowicach. Jest to cykliczna impreza podczas której nasze zawodniczki zdobywają cenne doświadczenie i umiejętności w rywalizacji  z silnymi ośrodkami koszykarskimi na Śląsku. W tym roku przyszło nam zmierzyć się z takim klubami jak GUKS Pawłowice, KS Pogoń Ruda Śląska oraz MKS Czechowice-Dziedzice. Format rozgrywek przewidywał, że pierwszą i trzecią kwartę grają dziewczyny z roczników 2010 i 2011 a drugą i czwartą zawodniczki młodsze z roczników 2012-2013. Pomysł bardzo ciekawy pozwalający wziąć udział w jednym turnieju tak naprawdę dwóm reprezentacjom z każdego klubu lub szkoły. Obie nasze drużyny ambitnie walczyły w każdym spotkaniu pokazując charakter i zaangażowanie co jednak nie przełożyło się na końcowy wynik rywalizacji. Trzeba jednak podkreślić, że nasze zawodniczki dopiero co rozpoczęły zajęcia treningowe w szkole i nie są jeszcze w najwyższej formie. Najważniejszą imprezą dla naszych drużyn są  Powiatowe Finały Igrzysk Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w Goczałkowicach w marcu i kwietniu 2025r.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna MKS-u Czechowice-Dziedzice przed  Pogonią Rudą Śląską i gospodarzem GUKS Gwarek Pawłowice. Najlepszą zawodniczką drużyny SP 1 Goczałkowice-Zdrój została Dominika Młodzik na co dzień trenująca w klubie z Czechowic-Dziedzic. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki meczów:

SP 1 GOCZAŁKOWICE 39 : 63 GUKS GWAREK PAWŁOWICE

SP 1 GOCZAŁKOWICE 33 : 69  K.S.POGOŃ RUDA ŚLĄSKA

SP 1 GOCZAŁKOWICE 26 : 56 MKS CZECHOWICE-DZIEDZICE

Naszą szkołę reprezentowały:

M.Leśniak, O.Niwińska, A.Ryguła, D.Młodzik, E.Czysz, O.Petelska, M.Głąb – drużyna /rocznik 2010-2011/

N.Czenczer, J.Kramer, A.Bolek, J.Lazarek, A.Zbijowska, O.Żemła, D.Chromczak, O.Jędrzejko, P.Czysz, – drużyna rocznik 2012-2013

Trenerzy: J.Dziedzic, P.Dąbkowski, S.Pękała.

S.P.