Bieg Św. Huberta

Dzięki współpracy Szkoły  Podstawowej Nr 1 w Goczałkowicach Zdroju, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju oraz kół rejonu pszczyńskiego Polskiego Związku Łowieckiego, 3 października zorganizowana została kolejna edycja Biegu Świętego Huberta. Do zawodów przystąpiło 80 uczniów naszej szkoły oraz 40 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kobiórze. Trasę wytyczono na malowniczo położonej ścieżce dydaktyczno- przyrodniczej, niedaleko kapliczki patrona biegu. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania dystans: 1000m/800m/600m. Zakończenie imprezy odbyło się na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie czekała na wszystkich ciepła herbata oraz przepyszna grochówka. W centralnym miejscu, łowczy ustawili wiele ciekawych eksponatów, dzięki którym młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę  na temat biologii i ekologii gatunków żyjących dziko. Po wielu ciekawych rozmowach na temat zwierząt, całego ekosystemu, po niezwykłej demonstracji sygnałów myśliwskich, przyszedł czas na udekorowanie zwycięzców biegu. Miłym akcentem były pamiątkowe drewniane medale, które otrzymali  wszyscy uczestnicy, oraz dwa ogromne puchary, które trafiły do rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goczałkowicach-Zdroju oraz przedstawicieli szkoły podstawowej z Kobióra. Na sam koniec imprezy, na młodzież czekała jeszcze jedna niespodzianka! Łowczy ufundowali dwa rowery, które w wyniku losowania szczęśliwie trafiły do uczniów każdej ze szkół. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tej fantastycznej imprezy.