Junior NBA Girls Projekt Basket League

Mamy to!

Bardzo miło jest nam ogłosić, że w bieżącym roku szkolnym nasze  koszykarki będą uczestniczyć w prestiżowych rozgrywkach Junior NBA Girls Projekt Basket League. Dzięki dobrej współpracy z zaprzyjaźnionym ośrodkiem koszykarskim z Czechowice-Dziedzic, który odstąpił nam w tym roku  miejsce w lidze,  będziemy mogli reprezentować naszą szkołę na arenie ogólnopolskiej. Jr. NBA to oficjalny program NBA dotyczący udziału w koszykówce młodzieży. Ma on na celu rozwijanie pasji do gry w koszykówkę u dziewcząt i chłopców w wieku od 6 do 14 lat, ucząc ich podstaw tego sportu, jednocześnie wpajając podstawowe wartości, w tym pracę zespołową, szacunek i sportową rywalizację. W minioną sobotę 21 września w Katowicach delegacja naszej szkoły w składzie: J.Dziedzic, P.Dąbkowski, S.Pękała –trenerzy, oraz A.Bolek , K.Mizera –zawodniczki, wzięła udział w uroczystej inauguracji czwartej edycji Jr. NBA Projekt basket League w naszym kraju. W tegorocznej edycji udział weźmie 70 drużyn podzielonych  na trzy ligi – Wschód, Zachód oraz Girls.   Podczas imprezy przedstawiony został program  i idee przyświecające  misji Jr. NBA. Przeprowadzono także, co było głównym celem i kluczowym elementem Draftu, losowanie  szyldów drużyn z ligi NBA pod którymi będą występowały kluby i szkoły w rozgrywkach. Dodatkowo nasze młode  koszykarki mogły uczestniczyć we wspólnym  treningu oraz konkursach sprawnościowych. Za nim jednak  wyszły na parkiet, Agata z Kamilą wykonały kawał dobrej roboty losując dla nas trzykrotnego Mistrza Ligi NBA zasłużoną drużynę z Filadelfii potocznie nazywaną „SIXERS”. Zespół  Philadelphia 76ers co prawda największe swoje triumfy odnosił jeszcze w drugiej połówce XX wieku ale i tak jest bardzo popularnym i rozpoznawalnym teamem na całym świecie. Naszymi rywalami w grupie w konferencji zachodniej  ( Western Conference) będą drużyny: MOSiR Bochnia, UKS Dwójka Kamienica Polska, Infocemp Zebry Kraków, SKF Jura Basket Zabierzów.

Przed naszym zespołem duże wyzwanie ale i też jeszcze większa przygoda, która mamy nadzieję dostarczy wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w projekt dużo pozytywnych wrażeń i świetnych doświadczeń. Pierwszy turniej, którego jesteśmy organizatorem ,odbędzie się 8 grudnia 2024 r w hali „Goczuś w Goczałkowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników basketu, rodziców i wszystkich zainteresowanych tym  wydarzeniem.

S.P.