Szczęśliwej drogi już czas!

21 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2023\2024. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz absolwenci. Był to szczególny czas dla ósmoklasistów, którzy opuszczali szkolne mury na zawsze. To dzień, który pozwolił nam podsumować ostatnie miesiące, zamknąć pewien etap i rozpocząć nowy.

W trakcie uroczystości zabrała głos pani dyrektor Beata Smolarek, która podkreśliła fakt, że mijający rok szkolny był wyjątkowy pod wieloma względami. Wymieniła szereg osiągnięć uczniów w różnych dziedzinach, z których – jako społeczność szkolna – możemy być dumni! Zaznaczyła również, że ostatnie miesiące to ogromne sukcesy naszych uczniów na arenie sportowej.

Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła ósmoklasistom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Uroczysta gala była także wspaniałą okazją, aby wyróżnić uczniów za ich szczególne osiągnięcia, wysokie wyniki w nauce i wzorową postawę uczniowską. Specjalne wyróżnienia i nagrody otrzymali:

Franciszek Blokesz kl. 8B – Nagroda Wójta Gminy Goczałkowice – Zdrój w kategorii Absolwent Roku

Wiktoria Biedrawa kl. 8B – Nagroda Wójta Gminy Goczałkowice – Zdrój w kategorii Sportowiec Roku

Nikodem Kubański kl. 8B – Nagroda Wójta Gminy Goczałkowice – Zdrój w kategorii Sportowiec Roku

Jan Czyż kl. 8B – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju

Tymofii Stopin kl. 8A – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju

Alicja Noga kl. 3A – Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju

Oksana Niwińska kl. 7D – Nagroda za średnią ocen 6.0 (utrzymującą się trzeci rok z rzędu)

Na koniec – aby tradycji stało się zadość – absolwenci zatańczyli poloneza. Nie obyło się bez łez wzruszeń, długich pożegnań i licznych podziękowań. Z nutą nostalgii, ale za to w świetnych humorach udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.