IX Turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Wicemistrzostwo naszych koszykarek w IX Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości

5 zespołów wzięło udział w IX Międzyszkolnym Turnieju Koszykówki z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zawodach rozgrywanych w hali „Goczuś” w Goczałkowicach-Zdroju triumfowały zawodniczki z Pawłowic nasze koszykarki zdobyły wysokie drugie miejsce.

Po oficjalnym rozpoczęciu przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Beatę Smolarek oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Radosława Jelenia, rozpoczęto turniej koszykówki dziewcząt z rocznika 2010 i młodsze.

Zespoły grały ze sobą systemem „każdy z każdym”, a każdy mecz trwał 15 minut.

W zawodach nie zabrakło wielu emocji sportowych. Drużyny ambitnie walczyły o każdy pkt i pokazały na boisku prawdziwy sportowy charakter. Gra odbywała się cały czas w duchu fair-play i przyjacielskim nastawieniu do siebie.

Wzorowa postawa młodych koszykarek widoczna była po każdym meczu, gdzie dziewczyny gratulowały sobie wygranej i wspierały się równocześnie gdy doznały porażki.

Szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 przerwano turniej i cała społeczność szkoły zaśpiewała uroczyście Hymn Narodowy co niezwykle podniosło uroczystość imprezy.

W połowie turnieju odbył się wyczekiwany przez wszystkie zawodniczki oraz kibiców koszykarski „challenge”, który polegał na zabawowej rywalizacji wcześniej wylosowanych par. Z każdej drużyny trener wybrał dwie zawodniczki do konkursu. Challenge polegał na przebiegnięciu, kozłowaniu, slalomie oraz skutecznym rzucie do kosza w biegu oraz takim samym zadaniu w drodze powrotnej. Zawodniczka, która pierwsza oddała dwa celne rzuty przechodziła do następnej rundy.

Fantastycznie zaprezentowały się nasze dwie koszykarki Adrianna Ryguła i Maria Leśniak, które doszły do półfinałów i musiały zmierzyć się ze sobą. Wygrana Marysi pozwoliła jej awansować do finału gdzie zwyciężyła z zawodniczką z Pawłowic i zdobyła 1 miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy koszykarce z naszej szkoły.

Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 1 Goczałkowice-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Nauczycielami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie imprezy był Sławosz Pękała, Piotr Dąbkowski (trener drużyny). Profesjonalne zdjęcia jak zawsze wykonał menadżer GOSiRu Paweł Kanik. Serdecznie dziękujemy całej załodze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji za wszelką pomoc i przygotowanie obiektów do imprezy oraz zapewnienie słodkiego poczęstunku i napojów podczas turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pawłowicach – 4 wygrane

2. Szkoła Podstawowa nr 1 Goczałkowice-Zdrój– 3 wygrane , 1 przegrana

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzu – 2 wygrane, 2 przegrane

4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie – 1 wygrana, 3 przegrane

5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku – 4 przegrane

MVP turnieju: Karolina Kristof (SP nr 2 w Pawłowicach)

1 miejsce challenge koszykarski: Maria Leśniak (SP 1 Goczałkowice-Zdrój)

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:

Dominika Polit (SP nr 2 w Pawłowicach)

Maria Leśniak (SP 1 Goczałkowice-Zdrój)

Julia Jania (SP nr 1 w Jaworzu)