Od 1 września 2017 r.

NOWY WICEDYREKTOR  –  mgr Agnieszka Niwińska

POŁĄCZONA RADA PEDAGOGICZNA
29 ODDZIAŁÓW – ŁĄCZNIE PONAD 600 UCZNIÓW

NOWE LOGOW związku z połączeniem szkół strona internetowa jest na bieżąco przebudowywana.

Z dniem 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju otrzymała nowe logo.

W logotypie szkoły umieszczony został jerzyk. Jest to ptak, który swoją nazwę zawdzięcza temu, że przylatuje do Polski z Afryki w okolicach dnia św. Jerzego (24 kwietnia). Jerzyk to ptak ruchliwy, szybki, najlepszy lotnik wśród ptaków.

W logo SP1 jerzyk ma jedno skrzydło kolorowe nawiązujące do starego budynku byłej SP 1 i drugie – żółto – granatowe – symbolizujące nowe skrzydło budynku , byłego Gimnazjum.

Wypełnienie w kolorze granatowym – kolorem kojarzonym z edukacją – nawiązuje do nas całej społeczności szkolnej.

Jerzyk – pogodny i nieco przypominający niektórym kształt parasola – wysyła przesłanie, że edukacja w naszej szkole przebiega w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

Początek szkolnictwa w Goczałkowicach datuje się na pierwszą połowę XVII wieku. Jednak dopiero 1 września 1953 roku rok szkolny rozpoczął się w nowej samodzielnej placówce, w której uczymy się i pracujemy obecnie.

Szkoła powstawała w trudnych czasach pod względem ekonomicznym. Przez lata ulegała różnym przeobrażeniom. Na historię szkoły pracowali pojedynczy ludzie – nauczyciele, uczniowie, inni pracownicy – którzy tworzyli jej klimat, wyrażali obyczaje danego czasu.

Niektóre ważne wydarzenia z historii naszej szkoły udało się utrwalić. Zachęcamy do wspomnień….

Zarys historyczny Z kroniki szkolnej Stare fotografie