Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem i dziennikarzem Michałem Ogórkiem

15 maja br. uczestniczyliśmy w spotkaniu z profesorem Jerzym Bralczykiem i dziennikarzem Michałem Ogórkiem pt. „Rozmowy o języku” w ramach XIX Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Wcześniej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie akcji humanitarnej: „Klapki dla Gambii”. Przedstawiciel ATH zachęcał zebranych do włączenia się w szkołach w tę kampanię.

Motywem przewodnim ”Rozmów o języku” były słowa Platona, starożytnego filozofa: „Myśleć, co prawdziwe, czuć , co piękne, kochać, co dobre”. Panowie prowadzili dialog z wielkim humorem.

Naszym zdaniem miło słuchało się potyczek językowych pana Bralczyka i pana Ogórka. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele na temat poprawności językowej, pochodzenia wyrazów, zmian dokonujących się w języku na przestrzeni wieków.

Uczniowie klasy VII b