Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I w roku szkolnym 2017/2018 planowane jest na 19 października 2017 r.

Dnia 9 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej naszej szkoły. Zostali uroczyście pasowani na ucznia.

Pierwszoklasiści w strojach galowych spotkali się na sali gimnastycznej w towarzystwie zaproszonych gości: pana dyr. Eugeniusza Machonia i Rodziców. Po powitaniu przez konferansjerów z klas starszych, uczniowie zostali zaproszeni przez Szkolnego Duszka do wykonania zadań, które miały być przepustką do oficjalnego pasowania. Dzieci odwiedziły Krainę Muzyki w której śpiewały przygotowane piosenki. W Krainie Pracy segregowały dary jesieni i przedmioty według opisanych symboli. W Krainie Mądrości rozwiązywały zagadki, zaś w Karinie Miłości recytowały wiersz Wł. Bełzy „ Kto Ty jesteś”. Ze wszystkich Krain dzieci otrzymały symbole: nutkę, pszczółkę, sowę i serce.

Kolejnym etapem było złożenie przysięgi uczniowskiej i pasowanie na ucznia przez pana Dyrektora. Na koniec uroczystości nasi pierwszoklasiści otrzymali symboliczne upominki.

Mamy nadzieję, że rozpoczęta nauka w klasie pierwszej będzie dla naszych wychowanków ciekawą podróżą odsłaniającą tajniki wiedzy, rozwijającą zdolności i zainteresowania, przygotowującą do dorosłego życia. Dla Rodziców będzie samą radością i satysfakcją z sukcesów dzieci.