Reprezentacja Dziewcząt z SP1 z Goczałkowic na podium w Rejonowo-Powiatowych Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych.

9 maja na Stadionie Pszczyńskiej Iskry odbyły się Powiatowo-Rejonowe zawody w lekkoatletyce. Z dobrej strony na tych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie a w szczególności drużyna dziewcząt, która uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji łącznej (rejon z powiatem) gromadząc 946 pkt. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 5 z Cieszyna (1099pkt)przed SP 3 Pszczyna (964pkt). Najwięcej oczek ( 108pkt) dla naszej reprezentacji zdobyła Alicja Wandzel z 2b zajmując drugie miejsce w biegu na 100m ze świetnym czasem 14,2s. W pchnięciu kulą bardzo dobrze w swoim debiucie wypadła Aleksandra Gola, która z wynikiem 8,09 zajęła 3 miejsce. Wysoką formę potwierdziły również nasze biegaczki na 300m ( Amelia Rajda, Emilia Soloch, Zofia Dzida )plasując się w górnej połowie stawki. W biegu na 600m najlepsza z naszych dziewcząt Patrycja Saternus poprawiła swój życiowy wynik o 5s uzyskując czas 2,00,40s. co dało jej ostatecznie siódme miejsce w stawce. Pozostałe nasze zawodniczki uzyskały wyniki na miarę swoich możliwości co bezpośrednio przyczyniło się do zajęcia miejsca w trójce najlepszych szkół w zawodach.

W stawce chłopców najlepiej spisali się w skoku w dal Jakub Bartnik zwyciężając z wynikiem 5,58m. oraz Michał Rak w biegu na 300m ( piąte miejsce ).