Piłkarki z Goczałkowic Mistrzyniami Powiatu w piłce nożnej

8 maja we wtorek  na goczałkowickim Orliku jak co roku, odbył Turniej Piłki Nożnej dziewcząt na szczeblu powiatowym. W rywalizacji o mistrzostwo powiatu spotkało się 5 szkół, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach, Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej, Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce  oraz gospodynie turnieju Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu drużyn, zawodniczki przystąpiły do rozgrzewki. Sędzia główny pan Mariusz Maławy przypomniał krótko zasady i przepisy podczas gry na Orliku po czym rozpoczęto pierwszy mecz.

Zawody rozgrywane  były systemem „ każdy z każdym” a każdy mecz trwał 12 minut. Rozegrano w sumie 10 spotkań . Dziewczyny były bardzo mocno zmotywowane, gdyż stawką zawodów było z jednej strony Mistrzostwo Powiatu, a z drugiej awans do zawodów Rejonowych, gdzie czeka już drużyna z Brennej.

Poziom zawodów był wysoki. Zawodniczki pokazały, że potrafią zagrać równie dobrze w piłkę co chłopcy popisując się niejednokrotnie klasowymi zagraniami oraz bardzo mocnymi strzałami na bramkę.

W Powiatowych Zawodach piłkarki z Goczałkowic – Zdroju, wygrały wszystkie swoje mecze zdobywając komplet punktów.

Dziewczyny zdobyły 1 miejsce i Mistrzostwo Powiatu a do zwycięstwa drużynę poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, Piotr Dąbkowski.

Należy również podkreślić fakt, iż drużyna z Goczałkowic nie straciła ani jednej bramki w całym turnieju co świadczy o świetnej grze defensywnej drużyny.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich sympatyków drużyny dziewczęcej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach, na Zawody Rejonowe, które odbędą się prawdopodobnie 22 maja na boisku Orlik w Goczałkowicach- Zdroju, gdzie nasza drużyna zmierzy się ze Szkołą Podstawową nr 1 w Brennej.

Serdecznie gratulujemy sukcesów piłkarkom nożnym i życzymy powtórzenia sukcesów w przyszłym roku.

Skład drużyny zwycięskiej dziewcząt:

1. Karolina Dzida (bramkarka)
  2. Natalia Chudek (obrona)
  3. Weronika Bolek (obrona)
  4. Patrycja Kolarczyk (pomoc)
  5. Marta Predecka (atak)
  6. Emilia Soloch (atak)
  7. Natalia Widłok (obrona)
  8. Natalia Szendzielorz (atak)
  9. Marta Adamczyk (pomoc)

Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju – 12 pkt
  2. Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach – 5 pkt
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach – 4 pkt
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej – 4 pkt
  5. Szkoła Podstawowa nr 12 w Studzionce – 3pkt

Bardzo serdecznie dziękujemy za profesjonalne wykonanie zdjęć podczas turnieju przez Pawła Kanika.

P.D.