Piknik Rodzinny

1 czerwca odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców SP nr 1  przy współpracy z nauczycielami i przedstawicielami GOSiR-u. Tego dnia, wiadomo, najważniejsze były – Dzieci – i to dla Nich dedykowane były wszystkie atrakcje.

W trakcie trwania całego pikniku można było skorzystać z wielu stanowisk. Dzieci mogły pobawić się chustą Klanza, programowały przyszłość, lepiły z plasteliny, malowały farbami na dużych arkuszach – owocem ich pracy było piękne dzieło o  tematyce wiosenno-letniej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: koła fortuny oraz charakteryzacji, gdzie wykonywano ciekawe fryzury, modne makijaże, kolorowe tatuaże. Nie zabrakło też atrakcji promujących aktywny sposób spędzania wolnego czasu, czyli: były też gry i zabawy tenisowe, badminton, fitness, przerzucanie opon. Można też było zrobić sobie zdjęcie w przygotowanej specjalnie na to święto  foto-budce.

Chyba jednak największą atrakcją tego popołudnia okazał się mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami. Pani dyrektor Beata Smolarek, podając piłkę do drużyny uczniowskiej, oficjalnie rozpoczęła mecz. Okazał się on niezwykle trzymającym w napięciu wydarzeniem sportowym i zakończył się wynikiem….  no właśnie poniżej prezentujemy wnikliwą, dziennikarską relację z tego meczu przygotowaną przez jednego z nauczycieli wychowania fizycznego.

Wspólne, rodzinne świętowanie uświetniły występy koła wokalno-tanecznego. Mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu uczennic naszej szkoły: Kariny Cebuli, Mai Skipioł, Mai Barczyk, Julii Loski oraz podziwiać taniec w wykonaniu grupy tanecznej „Crazyup”.

By nikomu w brzuchu nie zaburczało, podczas pikniku cały czas działał punkt gastronomiczny, w którym  można było nabyć ciasta, lody, frytki, kiełbasy z grilla, grochówę czy popcorn.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie przy organizacji pikniku, a wszystkim dzieciom i rodzinom z Goczałkowic życzymy tylu pozytywnych wrażeń przez cały rok, a nie tylko 1 czerwca!!!

Relacja sportowa z przebiegu meczu rodzice vs uczniowie

Tradycyjnie jedną z głównych atrakcji Pikniku Rodzinnego był mecz rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami. Mecze te odbywają się już od 2001 roku i przebiegają w niezwykłej atmosferze i duchu fair play.

Oficjalnie pani dyrektor Beata Smolarek rozpoczęła mecz pierwszym podaniem do drużyny uczniów.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, lecz nie brakowało w nim wielu emocji zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców. Początek meczu należał do rodziców, ale po kilku niewykorzystanych sytuacjach, a wspaniałej dyspozycji bramkarza uczniów- Igora Świerczka, to uczniowie zepchnęli rodziców do defensywy. Wynik jednak otworzyli rodzice, zdobywając bramkę na 1-0. Przed przerwą rodzice zdobyli bramkę na 2-0 i spokojnie zeszli na przerwę. Uczniowie jednak wtedy nie próżnowali, ustalając strategię na drugą połowę. Po rozpoczęciu rzucili się mocno do ataku, co zaowocowało bramką kontaktową na 2-1. Chwilę później jednak padła trzecia bramka i było 3-1 dla rodziców. Uczniowie jednak nie złożyli broni i zaciekle walczyli do końca, zdobywając bramkę na 3-2. W jednej z ostatnich akcji kolejny raz uczniowie wykorzystali sytuację i zdobyli bramkę, remisując z drużyną rodziców 3-3. Sędzia główny spotkania – Pani Dyrektor –  zarządziła karne, w których to każdy mógł się wykazać techniką i  kunsztem strzeleckim. Rodzice ostatecznie przegrali w karnych, lecz w czasie regulaminowym padł remis.

Pani Dyrektor za zajęcie pierwszego miejsca wręczyła uczniom złoty medal, rodzice zaś otrzymali puchar. Wszyscy zostali zwycięzcami i z uśmiechem na twarzy, a co najważniejsze bez kontuzji! nadal mogli cieszyć się z atrakcji przygotowanych na ten dzień.

Galeria fotografii

M. Major