Innowacja pedagogiczna w 4d – część trzecia

1 czerwca w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych z okazji Dnia Dziecka odbyła się w klasie 4d ostatnia część innowacji pedagogicznej –”Zabawy usprawniające technikę pisania-zajęcia integrujące zespół klasowy.” Tym razem spotkaliśmy się w plenerze. Na świeżym powietrzu zostały rozegrane zajęcia sportowe usprawniające motorykę dużą i koordynację ruchową całego ciała, ponieważ sprane ciało to w konsekwencji rozluźnione bark i ramię, odprężona ręka, która nie męczy się przy pisaniu.

Dzieci zostały podzielone na 2 zespoły- chłopcy vs dziewczynki i wykonywali różne zadania: bieg z piłeczką na łyżce,  rzucanie obręczami do wyznaczonego celu, rzucanie piłeczką palantową, biegi sztafetowe. Ponadto uczniowie mogli pograć w badmintona, frisbee, grę „2 ognie”. Dzień zwieńczyły lody i wata cukrowa przygotowywana przez jednego z uczniów klasy 4 d J.

Mamy nadzieję, że te 3 wspólne spotkania przyczyniły się do poprawienia jakości pisania, ale przede wszystkim znacząco wpłynęły na integrację zespołu klasowego i przyczyniły się do budowania pozytywnych relacji w grupie.

Dziękujemy za zaangażowanie dzieci w nasz projekt.

M. Major

A. Jeruzel