Baw się matematyką!

Pod takim hasłem 16 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień  Matematyki.  Zespół nauczycieli matematyki w składzie:  p. I. Wojciechowska-Dudka, p. G. Pająk, p. M. Iskrzycka, p. A. Pala-Baluch oraz p. D. Zeman przygotowali na ten dzień wiele atrakcji o bardzo zróżnicowanej formie aktywności matematycznej, aby pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, wzory, trudne zadania,  ale również doskonała zabawa.

I tak – podczas przerw – uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w orgiami, sodoku, tangramach, japońskich łamigłówkach, rebusach, zagadkach logicznych lub sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadanie wylosowane z tzw. ,,koszyka zadań” oraz podziwiać wystawę prac plastycznych pt. ,,Świat stworzony z figur geometrycznych” oraz wystawę w ramach projektu edukacyjnego  ,,Wielcy matematycy”.

Najważniejszą  jednak atrakcją tego dnia był drużynowy turniej matematyczny, zorganizowany we współpracy z Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej składał się z kilkunastu pytań z zakresu matematyki, a hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”, czyli pytania związane przepisami i gotowaniem. W kategorii wiekowej klas IV-VI najlepszą okazała się drużyna w składzie: Wiktoria Kanik (4a), Maciej Kwapiński (5b), Miriam Raczek (6a), zaś w kategorii klas VII-IIIG drużyna w składzie: Justyna Dzida (7c), Tomasz Odrobiński (2c) oraz Kacper Krzekotowski (3d).

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju zostali nagrodzeni, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyła im pani dyrektor Beata Smolarek.

W tym dniu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pani J. Szczygieł i G. Kwaśny przygotowały mnóstwo zabaw i gier matematycznych, w których uczniowie mogli wziąć udział podczas zajęć z wychowawcą.

Uczniom bardzo podobała się taka forma organizacji Dnia Matematyki i bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

IW

fot. O. Ryłko