Święto Latawca

W dniu 22 września 2017 roku w naszej szkole w ramach Pożegnania Lata zorganizowaliśmy dla uczniów klas I, II i III Święto Latawca. Uczniowie ochoczo zareagowali na ogłoszenie i nawet deszczowa pogoda nie popsuła nam wspólnej zabawy. Uczniowie zaprezentowali swoje pięknie, własnoręcznie wykonane latawce w czasie parady na sali gimnastycznej, w rytm piosenki „Dmuchawce, Latawce, wiatr”. Wykonaliśmy pamiątkowe wspólne zdjęcia. Wychowawcy odczytali swoim klasom „List od lata”, który zawierał między innymi pomysły na zatrzymanie lata w pamięci. Dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami: malowaliśmy kredą na arkuszach szarego papieru, składaliśmy wachlarze z kolorowego papieru, które utworzą kolorowy ogon latawca, rysowaliśmy na żółtych, zielonych i niebieskich kartkach skojarzenia z latem. We wspólną zabawę zaangażowały się również Panie ze świetlicy, Pani logopeda i Pani bibliotekarka, które przeprowadziły zajęcia w poszczególnych klasach. We wspólnej zabawie wspierali nas i pomagali nam nasi starsi koledzy i koleżanki, uczniowie klas III gimnazjum. Sprawdzili się w stu procentach a dzieciaki z radością przyjęły ich do swoich klas. Zaangażowało się aż około 150 uczniów z klas  I-III. Ponad 60 z nich przygotowało latawce własnoręcznie. Najważniejsza była wspólna zabawa i mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieciaków.

Dziękujemy rodzicom za trud włożony w pomoc przy wykonaniu latawców. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku, miejmy nadzieję, że pogoda nam dopisze.

Jolanta Szczygieł

W dniu 15 września w naszej szkole zorganizowaliśmy Święto Latawca. Uczniowie ochoczo zareagowali na ogłoszenie i z radością uczestniczyli we wspólnej zabawie na boisku szkolnym. Zabawa trwała trzy godziny lekcyjne. Zaangażowało się aż 150 uczniów z klas  I-III. Ponad 50 z nich przygotowało latawce własnoręcznie. Wszystkie latawce wzbiły się  w powietrze i pięknie udekorowały nam błękitne niebo bo i pogoda nam tego dnia sprzyjała. Najważniejsza była wspólna zabawa i mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieciaków.

Dziękujemy rodzicom za trud włożony w pomoc przy wykonaniu latawców. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Organizatorzy: Jolanta Szczygieł i Izabela Kowalska