Dom – bezpieczną przystanią

Przy współpracy  naszej szkoły z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju organizowany był w listopadzie konkurs na opowiadanie pt. „Dom – bezpieczną przystanią” w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy  w Rodzinie, Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2016-2020 oraz Kampanii Białej Wstążki.

W konkursie wzięło udział 13 uczennic z klas:  V i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Opowiadania, które powstały, były bardzo ciekawe i wzruszające. Ukazywały dom i rodzinę w różnorodnych ujęciach. Prace konkursowe najpierw zostały ocenione pod względem językowym przez polonistów, a następnie przez Zespół Interdyscyplinarny.

6 grudnia  w bibliotece szkolnej nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu Dombezpieczną przystanią”. W obecności pani Dyrektor – Beaty Smolarek, pani Joanny Kotas – Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego oraz  pana Krzysztofa Turonia uczennice poznały wyniki konkursu.

I miejsce zajęła Zofia Pasternak z klasy IIa gimnazjum

II miejsce uzyskała Lidia Pająk z klasy IIa gimnazjum

III miejsce komisja przyznała Zuzannie Stalmach z klasy VII d

Wyróżnienie uzyskała Agata Kubica z klasy Vb

Wszystkie autorki opowiadań zostały docenione  przez komisję za włożony trud i pomysłowość.

Laureatki otrzymały dyplomy i  atrakcyjne nagrody, pozostałe uczestniczki zostały obdarowane dyplomami za udział i upominkami. Ponadto uczennice otrzymały oceny z języka polskiego.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach polonistycznych.

Monika Mrzyk