Lista laureatów konkursów 2021/2022

Lista laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych

Rok szkolny 2021/2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
w Goczałkowicach – Zdroju

  1. XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji” zorganizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” z siedzibą w Warszawie.

Julia Chrąściel kl. IV a – 3 miejsce

  1. Konkurs plastyczny „Moja przygoda w muzeum 2022” w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu. Eliminacje: Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Nagroda:

Julia Chrąściel kl. IV a

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Portret mojej mamy” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Wanda Flajszak kl. III a – nagroda

Natalia Englisz kl. VI b – nagroda

Amelia Rajwa kl. IV b – wyróżnienie

Marta Otręba kl. I a – wyróżnienie

Hanna Miedziok kl. I a – wyróżnienie

Diana Kanik kl. I a – wyróżnienie

Oliwier Siuta kl. III a – wyróżnienie

  1. XV Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka Angielskiego „Memory Master” zorganizowany przez firmę Blumont z siedzibą w Turku.

Szymon Kurzyca kl. VIII d – wyróżnienie

  1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia „WOM”
    w Katowicach.

Szymon Kurzyca kl. VIII d – tytuł Finalisty

  1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia „WOM” w Bielsku – Białej.

Jakub Skipioł kl. VIII b i Maria Blokesz kl. VIII b – awans do drugiego etapu.

  1. XV Regionalny Konkurs „Z Chemią Na Ty” organizowany przez Wydział Chemii i Ochrony Środowiska Bielskiej Szkoły Przemysłowej pod Patronatem Dyrektora Delegatury w Bielsku – Białej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Szymon Kurzyca kl. VIII d – 3 miejsce

  1. Archidiecezjalny Konkurs Wielkopostny „W drodze za Jezusem” zorganizowany przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach.

Hanna Barczyńska kl. I a – 3 miejsce

  1. Konkurs Wiedzy Biblijnej” zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezjalnej
    w Katowicach i metodyka nauczania religii dekanatu pszczyńskiego.

Etap szkolny

Maria Blokesz kl. VIII b – 1 miejsce (awans do 2 etapu)

Szymon Jankowski kl. VI a – 2 miejsce (awans do 2 etapu)

Piotr Wojtylak kl. VI a – 3 miejsce

  1. III Pszczyński Konkurs Chemiczny zorganizowany przez Pszczyńskie Forum Nauki.

Szymon Kurzyca kl. VIII d – laureat konkursu

  1. Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w szachach zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 2 miejsce

  1. VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zdrowe zapasy na zimowe czasy” zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach.

Agata Bolek kl. III b – nagroda

  1. XXIV Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju i POPP w Pszczynie.

Przemysław Pszczółka kl. II b – wyróżnienie II stopnia

Oskar Kania kl. II c – wyróżnienie III stopnia

  1. Międzyszkolny Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia
    w moim domu, gminie, regionie – Jest taka noc jedyna w roku. Grudniowa noc, kiedy
    o zmroku…”
    zorganizowany przez GOK w Goczałkowicach – Zdroju.

Wyróżnienia:

Oliwia Jędrzejko kl. II c, Natalia Tetla kl. II c, Zofia Wójcik kl. II c

  1. Międzyszkolny konkurs literacki i plastyczny „Święto Polskiej Niezapominajki” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy z Ogrodami Pokazowymi KAPIAS w Goczałkowicach – Zdroju.

Konkurs literacki:

Maja Skipioł kl. VIII b – nagroda

Dawid Gondzik kl. VIII b – wyróżnienie

Maria Blokesz kl. VIII b – wyróżnienie

Konkurs plastyczny:

Zofia Wójcik kl. II c – nagroda

Franciszek Blokesz kl. VI b – wyróżnienie

Krzysztof Cebula kl. VIII b – wyróżnienie

  1. Międzyszkolny Wielkanocny Konkurs Plastyczny 2022 zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Julia Chrąściel kl. IV a – wyróżnienie

  1. XXII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Reprezentacja chłopców w kategorii U-10 – 10 miejsce w finale wojewódzkim

  1. XV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt zorganizowany przez Klub Sportowy GUKS Gwarek Pawłowice w Pawłowicach.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 3 miejsce (dziewczyny 2010 i młodsze)

  1. VIII Międzyszkolny Turniej Koszykówki z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez GOSiR i Szkołę Podstawową nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 3 miejsce

  1. Powiatowe Drużynowe Zawody Pływackie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1
    w Goczałkowicach – Zdroju i GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju.

Dziewczyny – 2 miejsce (awans do etapu rejonowego)

Chłopcy – 2 miejsce (awans do etapu rejonowego)

  1. Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym na stadionie ISKRA
    w Pszczynie zorganizowany przez SP – 2 w Pszczynie oraz Śląski Szkolny Związek Sportowy.

Chłopcy SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 3 miejsce

  1. Powiatowe Szkolne Igrzyska Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt zorganizowane przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz SP – 1 w Goczałkowicach – Zdroju.

Dziewczyny (rocznik 2009 i młodsze) – 3 miejsce

  1. Memoriał Pływacki organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach – Zdroju oraz Szkółkę Pływacką Butterfly.

Robert Piszczek kl. III b – 2 miejsce (styl grzbietowy)

Maja Skipioł kl. VIII b – 2 miejsce (styl klasyczny)

Timur Savchenko kl. VI a – 1 miejsce (styl klasyczny)

Jakub Skipioł kl. VIII b – 2 miejsce (styl klasyczny)

  1. Mini Basket Liga Dziewcząt – turnieje: w Goczałkowicach – Zdroju, Osieku i turniej finałowy
    w Bochni.

Dziewczyny (rocznik 2010 i młodsze) – 3 mecze wygrane, 3 przegrane

  1. Szkolny Konkurs Gwarowy.

Przemysław Pszczółka kl. II a – 1 miejsce

Oskar Kania kl. II c – 2 miejsce

Julia Lazarek kl. III a – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Czytelniczy „Sposób na Elfa” – konkurs ze znajomości książki.

Aleksandra Dyduch kl. V b – 1 miejsce

Patryk Przybyła kl. IV c – 2 miejsce

Marta Kuboszek kl. III a – 3 miejsce

  1. Szkolny konkurs plastyczny z okazji Roku Norwidowskiego dla uczniów klas V – VIII „Kształtem miłości piękno jest”.

Kinga Gibas kl. VII c – 1 miejsce
Aleksandra Dyduch kl. V b – 2 miejsce
Mateusz Banasik kl. VII b – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Plastyczny „Ja i mój miś”.

Nagrody:

Helena Deka kl. I b, Dawid Maroszek kl. I c, Wanda Seredyńska kl. II a, Lena Długosz kl. II c, Zofia Wójcik kl. II c, Szymon Kotas kl. II c, Julia Głąb kl. III b

Wyróżnienia:

Alicja Noga kl. I a, Daniel Spychała kl. I b, Borys Antonik kl. I c, Iga Beczała kl. I c, Mikołaj Gepfert kl. I c, Łucja Bałuch kl. I c, Amelia Olszak kl. II a, Lilianna Góral kl. II b, Nikola Żemła kl. II b, Emilia Klecha kl. II c, Pola Myrda kl. II c, Julia Kramer kl. III a, Natalia Czenczer kl. III a, Wojciech Ostrowski kl. III b, Oksana Żemła kl. III b

  1. Szkolny Konkurs Plastyczny „Portret Nauczyciela, Pracownika Szkoły”.

Nagrody:

Helena Deka kl. I b, Robert Fleischer kl. I b, Antoni Lis kl. I b, Maja Englert kl. I b, Olga Białas kl. I b, Rita Trzońska kl. I b, Hanna Stalmach kl. I c, Faustyna Okręta kl. I c, Iga Beczała kl. I c, Laura Dąbrowska kl. I c, Nina Dzida kl. I c, Pola Myrda kl. II c, Natalia Tetla kl. II c, Oliwia Jędrzejko kl. II c, Zofia Wójcik kl. II c, Emilia Klecha kl. II c, Magdalena Śmieja kl. II a, Przemysław Pszczółka kl. II a, Emilia Orawczak kl. II b, Zuzanna Czwartek kl. II b, Paweł Pitlok kl. II b, Oliwia Banat kl. II b, Nikola Żemła kl. II b, Aleksandra Czernecka kl. II b, Wiktoria Woś kl. II b, Oliwia Żemła kl. III a, Marta Kuboszek kl. III a, Julia Kramer kl. III a, Natalia Czenczer kl. III a

Wyróżnienia:

Michał Filuś kl. I a, Mikołaj Kędzior kl. I a, Anthony Grębos kl. I a, Zuzanna Nowok kl. I a, Hanna Miedziok kl. I a, Kamila Kos kl. II c, Karolina Maślorz kl. II c, Jagoda Głuch kl. II a, Lilianna Góral kl. II b, Aleksander Pawlusiak kl. II b, Tomasz Fleischer kl. II b, Jakub Siuta kl. II b, Oliwier Siuta kl. III a, Paweł Spychała kl. III a, Julia Lazarek kl. III a

  1. Szkolny konkurs „Tajemnice Różańca w obrazie” dla klas I – III.

Hanna Barczyńska kl. I a, Wojciech Szatara kl. II a, Kacper Filarowski kl. II a – 1 miejsce

Alicja Noga kl. I a, Kamila Muszyńska kl. II a, Hanna Stasicka kl. III a – 2 miejsce

Helena Deka kl. I b, Borys Antonik kl. I c, Marta Mrzyk kl. I c, Iga Beczała kl. I c – 3 miejsce

Wyróżnienia:

Magdalena Śmieja kl. II a, Oliwia Jerzejko kl. II c

  1. Szkolny konkurs „Album z Tajemnicami Różańca” dla klas IV – VI.

Łucja Szatara kl. IV a – 1 miejsce
Julia Chrąściel kl. IV a – 2 miejsce
Paulina Urdzoń kl. IV b – 3 miejsce

Liwia Konieczny kl. IV b – wyróżnienie

  1. Szkolny konkurs dla klas I – III „Święci są wśród nas”.

Hanna Barczyńska kl. I a, Daniel Spychała kl. I b, Marta Mrzyk kl. I c, Hanna Stasicka kl. II a, Szymon Bolek kl. II b, Antoni Skipioł kl. II c, Zuzanna Majdok kl. II c, Natalia Tetla kl. II c, Julia Kramer kl. III a, Agata Bolek kl. III b – 1 miejsce

Michał Filuś kl. I a, Dawid Maroszek kl. I c, Wojciech Szatara kl. II a, Oliwia Banot kl. II b, Aleksandra Kubańska kl. III a, Paweł Jacek kl. III b – 2 miejsce

Faustyna Okręta kl. I c, Kacper Filarowski kl. II a, Aleksandra Czarnecka kl. II b – 3 miejsce

  1. Szkolny konkurs recytatorski „W krainie zwierząt”.

Klasy pierwsze:

Hanna Stalmach kl. I c – 1 miejsce

Tymoteusz Zajic kl. I a – 2 miejsce

Borys Antonik kl. I c – 3 miejsce

Klasy drugie:

Wanda Seredyńska kl. II a – 1 miejsce

Oliwia Banat kl. II b – 2 miejsce

Przemysław Pszczółka kl. II a – 3 miejsce

Klasy trzecie:

Karina Jakubowska kl. III c – 1 miejsce

Agata Bolek kl. III b – 2 miejsce

Robert Piszczek kl. III b – 3 miejsce

  1. Szkolne Dyktando Dla Najmłodszych.

Klasy pierwsze:

Olga Białas kl. I b – 1 miejsce

Natalia Sojka kl. I a – 2 miejsce

Natalia Kramer kl. I c – 3 miejsce

Klasy drugie:

Kamila Nowak kl. II c – 1 miejsce

Magdalena Śmieja kl. II a – 2 miejsce

Jagoda Krzepina kl. II c – 3 miejsce

Klasy trzecie:

Marta Kuboszek kl. III a – 1 miejsce

Karol Włodek kl. III b – 2 miejsce

Lena Loska kl. III c – 3 miejsce

  1. Całoroczny szkolny konkurs czytelniczy „Wzorowy czytelnik”.

Laureaci:

Zuzanna Nowak kl. I a, Natalia Sojka kl. I a, Maja Wyrobek kl. I a, Helena Deka kl. I b, Hanna Stalmach kl. I c, Przemysław Pszczółka kl. II a, Kamila Muszyńska kl. III a, Oksana Żemła kl. III b, Marlena Wawrzyczek kl. III c

  1. Szkolny konkurs ze znajomości przysłów i powiedzeń „Chwyć byka za rogi”.

Aleksandra Dyduch kl. V b – 1 miejsce
Julia Nowak kl. V b – 2 miejsce
Kacper Kaźmierczak kl. V b – 3 miejsce

  1. Szkolny czytelniczy konkurs plastyczny „Pocztówka z książką” dla klas 1 i 2.

Wyróżnienia:

Emil Witański kl. I a, Hanna Barczyńska kl. I a, Helena Deka kl. I b, Iga Beczała kl. I c, Aleksander Pawlusiak kl. II b, Oliwia Jędrzejko kl. II c

  1. Szkolny konkurs „Tablice Mojżeszowe” dla uczniów klas pierwszych.

Klasa 1 a

Maja Wyrobek – 1 miejsce

Alicja Noga – 2 miejsce

Zuzanna Nowok – 3 miejsce

Klasa 1 b

Wojciech Otręba – 1 miejsce

Filip Frątczak – 2 miejsce

Ignacy Pabin – 3 miejsce

Klasa 1 c

Iga Beczała – 1 miejsce

Maksymilian Szczygieł – 2 miejsce

Dawid Maroszek – 3 miejsce

Comments are closed.