Konkurs recytatorski – „Miłość niejedno ma imię”

14 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski zatytułowany: „Miłość niejedno ma imię”.

Był on  dedykowany dla uczniów klas starszych tj. klas VII SP oraz gimnazjum. Tematem przewodnim tego dnia nie mogło być nic innego jak tylko MIŁOŚĆ – najważniejsze uczucie w życiu każdego człowieka, szczególnie świętowane i wyrażane właśnie w walentynki. Recytujący zaprezentowali teksty literackie podejmujące różne oblicza miłości. Łącznie w konkursie wzięło udział 20 uczniów.

Występujący byli oceniani wg następujących kryteriów: odpowiedni dobór repertuaru, znajomość tekstu, tempo mówienia i właściwa modulacja głosu, właściwa interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz wykorzystanie podkładu muzycznego czy rekwizytów.

Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali swoje teksty, a komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

I miejsce – Maja Barczyk (klasa 2b)

II miejsce – Kacper Wojakiewicz (klasa 3a)

III miejsce – Sandra Stefaniak (klasa 2c)

Poza tym komisja wyróżniła dwie osoby: Sandrę Siutę z klasy VIIa oraz Zofię Pasternak          z klasy 2a.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie i zaangażowanie. Dyplomy oraz nagrody książkowe zostaną wręczone na najbliższym apelu.

M. Major