Eko konkurs „Nowe życie odpadów”

22 stycznia w hali sportowej w Goczałkowicach-Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyklasowego Eko Konkursu „Nowe życie odpadów”, którego organizatorami byli Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.
Głównym celem konkursu było szerzenie idei ekologii wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zasad wtórnego wykorzystywania odpadów, jako tworzywa artystycznego, a także kształtowanie umiejętności plastyczno-technicznych oraz wyobraźni dzieci. Konkurs adresowany był  do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju i został podzielony na trzy kategorie:

„eko zwierzątko” – uczniowie klas 1-3,

„eko przedmiot domowego użytku” – uczniowie klas 4-6,

„eko fantazja” (dziedziny do wyboru: sport, militaria, moda, architektura, motoryzacja, technika)– uczniowie klas 7 oraz 2,3 gimnazjalnych.
W konkursie udział wzięli uczniowie z 29 klas szkoły podstawowej.

Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i oryginalnością wykorzystując do wykonania prac różnego rodzaju surowce wtórne takie jak puszki, butelki plastikowe, foliowe torebki, nakrętki, kapsle.

Podczas spotkania Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Pani Gabriela Placha wręczyła  nagrody laureatom konkursu:

1. w kategorii „eko zwierzątko” – uczniowie klas 1-3

I miejsce – „SOWA” klasa 2A,

1. w kategorii „eko przedmiot domowego użytku” – uczniowie klas 4-6

I miejsce – „ROBOT SPRZĄTAJĄCY” klasa 5C

1. w kategorii „eko fantazja” – uczniowie klas 7 oraz 2,3 gimnazjum

I miejsce – „MAKIETA, ARCHITEKRURA OBRAZU” klasa 2A gimnazjum.

Ponadto wszystkie klasy uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z logo Gminy Goczałkowice-Zdrój oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Wszystkie prace można oglądać do końca lutego w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego Stary Dworzec. Zapraszamy.

DN