Szanowni Państwo,

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w dniu 11 marca 2020 r. ogłosił konieczność zamknięcia placówek oświatowych od 12 marca w całym kraju na okres 2 tygodni  z powodu zagrożenia koronawirusem:

,,Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych  na dwa tygodnie,  już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier.’’

Potwierdził taką informację także Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski:

,,Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. To oznacza, że młodzież przestaje chodzić do szkoły, w przypadku szkół  podstawowych i przedszkoli, w szczególnych wypadkach, jeszcze w czwartek i piątek, rodzice mogą wysłać malutkie dzieci, gdzie nauczyciele zapewnią im opiekę” – wyjaśnia minister edukacji Dariusz Piontkowski
– Decyzja o zawieszeniu lekcji nie wypływa na razie na organizację roku szkolnego i terminy egzaminów – podkreśla minister edukacji.

Nauczyciele także pozostają w domu w gotowości. Wskazane żeby np. przez szkolną platformę edukacyjną zalecali wykonywanie samodzielnych zadań, utrwalających podstawę programową.
Gmina Goczałkowice-Zdrój w czwartek i piątek zapewni dowóz poranny do świetlicy jeśli zajdzie taki szczególny przypadek konieczności zorganizowania dziecku opieki jeszcze w tych dniach.

Rekolekcje także zostały odwołane.