Wielka Liga Czytelników

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do biblioteki szkolnej.

Etap pierwszy konkursu – sprawności czytelnicze rozpoczyna się 25 listopada 2019 r. i trwa do 13 marca 2020 r.

Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie 10 książek konkursowych wybranych przez Koordynatora Placówki oraz rozwiązywanie przygotowanych do nich testów.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne  na https://wielka-liga.pl/przebieg/.

Dozwolona, a nawet wskazana jest wspólna praca dzieci z rodzicami/opiekunami. Rodzice/opiekunowie powinni wspierać dzieci podczas udziału w konkursie np. poprzez wspólne czytanie książek konkursowych, czy też zachęcanie do ich czytania, pomoc przy rozwiązywaniu testów polegającą na nakierowaniu młodych czytelników na właściwy tok myślenia czy odpowiednie źródło informacji.

Zachęcamy do udziału

Nauczyciele bibliotekarze

H. Dyduch, I. Szweda

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

„Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach- Zdroju bierze udział w projekcie czytelniczym Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. To wyjątkowa odznaka dla placówek promujących czytelnictwo wśród najmłodszych. Specjalne odznaczenie dla szkół, bibliotek i przedszkoli przyznawane jest przez Stowarzyszenie „Wielka Liga” i komitet organizacyjny (m. in. Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Instytut Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach).

Zależy nam na rozwijaniu kultury czytelniczej dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Dokładamy wszelkich starań, aby czytanie było modne. Promujemy twórczość dziecięcą i młodzieżową, a także literaturę regionalną i światową.

Nauczyciele bibliotekarze

H. Dyduch, I. Szweda