KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK

7. 01- 28.02. 2020 r.

Serdecznie zapraszamy Społeczność Szkolną do udziału w akcji „Kącik Wymiany Książek”. Inspiracją do jego stworzenia jest udział w projekcie Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Wspierająca Czytelnictwo”, którego założeniem jest m. in. rozwijanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie nawyku czytania i zainteresowania literaturą.

Aby akcja mogła się rozpocząć prosimy, by każdy, kto posiada w domu zbędną książkę (używaną, ale nie zniszczoną), podarował ją do naszego Kącika Wymiany Książek.

Możemy wymieniać swoje książki, albumy, komiksy, powieści, poezję, książki obcojęzyczne, itp.

Kącik Wymiany Książek znajduje się w bibliotece klas starszych (sala 111, budynek B). Książki przeznaczone do wymiany można przynosić w godzinach pracy biblioteki.

Regulamin Kącika Wymiany Książek:

1. Książki przyniesione do kącika stają się naszą wspólną własnością, nie wracają do właściciela.
  2. Uczniowie, rodzice mają wolny dostęp do kącika, książki wybierają samodzielnie.
  3. Można wypożyczyć jedną książkę, którą jesteście zainteresowani.
  4. W przypadku zgubienia, zniszczenia książki, należy zastąpić puste miejsce po niej inną książką.
  5. Każdy jest odpowiedzialny za książkę, szanuje ją, nie wyrywa kartek, uważa by jej nie poplamić.
  6. Książkę po przeczytaniu odkładamy w wyznaczone miejsce w bibliotece.

Mamy nadzieję, że poprzez Kącik Wymiany Książek uczniowie w naszej szkole nauczą się dzielić swoją własnością, zainteresują się czytelnictwem i będą korzystali z książek również w czasie wolnym. Oczywiście korzystając z Kącika musimy pamiętać o przestrzeganiu ustalonego Regulaminu.

Nauczyciele bibliotekarze

H. Dyduch, I. Szweda