Konkurs “ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”

„ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W GOCZAŁKOWICACH-ZDROJU

1. Cele konkursu

• Celem konkursu jest przedstawienie sylwetek świętych – wzorów do naśladowania, którzy kierując się miłością do Boga i ludzi osiągnęli pełnię człowieczeństwa, a także pobudzenie wyobraźni twórczej dziecka oraz poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności osób, które wielokrotnie wpłynęły na losy jednostek i całego świata.
  1. Uczestnicy
  • W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-VI SP 1 w Goczałkowicach-Zdroju.
  1. Zasady
  • Uczeń wybiera jednego błogosławionego lub świętego, szuka informacji o nim i jego działalności oraz dzięki zebranym wiadomościom tworzy portret świętego lub błogosławionego, umieszczając w tle charakterystyczne dla tej osoby symbole czy sceny z życia. Proszę wkomponować w pracę imię i nazwisko wybranej postaci.
  • Praca w formacie: klasy I-III A4,  klasy IV-VI A3
  • Technika wykonania dowolna. Liczy się estetyka, pomysłowość, zgodność z założeniami konkursu.
  • Pracę na odwrocie mają zawierać imię, nazwisko i klasę wykonawcy.
  1. Termin
  • Wykonane prace dostarczamy do s. Katarzyny Gulczyńskiej SDS do 15.11.2019
  1. Ocena prac
  • Z dostarczonych prac komisja wytypuje trzech zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25.11.2019 roku.